XIV Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 07 lipca 2024 r.

1. Bóg zapłać za wszystkie wyrazy życzliwości skierowane w ostatnim czasie w moją stronę. Dziękuję także za zorganizowanie w minioną niedzielę uroczystości, zarówno w Kościele, jak i w Domu Parafialnym. Dziękuję za życzenia, kwiaty, słodkości i inne prezenty. Miło mi że pamiętacie i doceniacie też moją posługę w parafii.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych zapraszam na Dzień Otwartych Drzwi Domu Parafialnego.
  3. To co udało się zrobić dokładnie w 1,5 roku, budzi podziw. To był dla mnie osobiście też pracowity czas. Ale ze wzruszeniem patrzę na to dzieło. I niech służy! Nie sposób nie wspomnieć i nie podziękować za bezinteresowną pomoc wielu osób, które pomagały przez ten czas. Bóg zapłać Wam za czas i pracę. Bóg zapłać także wszystkim fachowcom – z różnych dziedzin, za rady, pomoc i wykonywane prace. Ktoś już powiedział, że wygląda to prosto ale współcześnie. Zapraszam też na spacery ok. 22.00, po zmroku, aby też zobaczyć w zamontowanym oświetleniu. Wejście od kościoła do Domu Parafialnego jest zawsze otwarte – tak jak było. Natomiast od ulicy jest teraz domofon.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Świętego Jana z Dukli, w czwartek Świętego Benedykta – Patrona Europy.
  5. Bóg zapłać za dar materialny w kwocie 500 zł i 100 zł, oraz na utrzymanie cmentarza 20 zł.
  6. Bóg zapłać za wykoszenie trawy na cmentarzu Panu Bogdanowi Makuchowi i Kazimierzowi Paluchowi.
  7. Chciałbym serdecznie zaprosić Was do wspólnego pieszego pielgrzymowania: do Częstochowy (3 dni) – 04 – 06 sierpnia, do Wąwolnicy – 31 sierpnia oraz do Chełma 07 września. Szczegóły są na ulotkach oraz na stronie internetowej. Zachęcam do zapisywania i przekazania komu trzeba.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).