XIX Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 11 sierpnia 2024 r.

1. Dzisiaj ofiarami na tacę wspieramy Caritas i organizowane przez tą instytucję programy pomocowe.
  2. Już za tydzień w niedzielę, o godz. 16.00, będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym za naszych zmarłych różańcem wypominkowym, a później odprawimy Mszę Świętą za naszych zmarłych. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty na cmentarzu parafialnym, jako nasze duchowe przygotowanie do Uroczystości odpustowych.
  3. We wtorek 13 dzień miesiąca i po Mszy Świętej Różaniec Fatimski.
  4. W środę wspominamy Św. Maksymiliana Marię Kolbe – rocznicę Jego heroicznej, męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym. Po Mszy Świętej będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego.
  5. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz Święto Wojska Polskiego i 104 rocznica Cudu nad Wisłą – zwycięskiej bitwy z bolszewikami. Msze Święte w kościele o godz. 9.00 i 11.00. Pobłogosławimy także zboża, zioła i owoce.
  6. Bóg zapłać za dar materialny w kwocie 100 zł.
  7. Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam do wspólnego pieszego pielgrzymowania: do Wąwolnicy – 31 sierpnia oraz do Chełma 07 września. Szczegóły są na ulotkach oraz na stronie internetowej. Zachęcam do zapisywania i przekazania komu trzeba.
  8. Od piątku będziemy się przygotowywać do Uroczystości MB Częstochowskiej poprzez nowennę, którą będziemy odprawiać po Mszy Świętej, o godz. 18.00. Kolejna Msza Święta będzie z małym opóźnieniem.
  9. Za dwa tygodnie w niedzielę naszym uroczystościom odpustowym i dożynkom będzie przewodniczył Ks. Marcin Delestowicz. Msze Święte, o godz. 9.00 i 12.00 (suma odpustowa). Sumę odpustową poprzedzimy korowodem dożynkowym, który zaczniemy od Domu Parafialnego, a potem od kapliczki MB Bolesnej, ok. 11.15. Pojedziemy na cmentarz pomodlić się, a potem wkoło Oleśnik. Przekazanie wieńca dożynkowego i chleba na ręce Starostów Dożynek, przy Remizie Strażackiej, ok godz. 11.40, a później w korowodzie dożynkowym udamy się do kościoła.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. Zapowiedzi przedślubne: Radosław Urbankiewicz, kaw. z Oleśnik, par. tut oraz Edyta Suryś, panna z Biskupic, par. tam.