XXIV Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 15 września 2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klasy 3 i ich rodziców. A za tydzień także po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży z klasy 6, 7 i 8 oraz dla ich rodziców, w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
  2. Dziękuję już za chęć pomocy w organizacji Festynu Parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 29 września. Rozpoczniemy o godz. 14.00. Chcielibyśmy na Festyn zaprosić wszystkich, którzy mają stare pojazdy (do odświeżenia i uruchomienia ich) i prezentacji podczas Festynu. Prosiłbym o krótką informację o pojeździe w celu wydrukowania ich i umieszczenia w samochodzie. Najpierw o 14.00 byłaby prezentacja tych pojazdów poprzez wspólny przejazd a następnie przy parkingu można by było je oglądać. Zaprosiliśmy ponadto Parafialną Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Szastarki z godzinnym koncertem oraz Pana Piotra Skibę z Pracowni Garncarskiej z Ludwisina (będą warsztaty garncarskie z możliwością samodzielnego przygotowania). Jak zawsze nie zabraknie jedzenia – bardzo proszę też o ciasto. Będą dmuchańce i mam nadzieję wspólny dobry czas integracji i zabawy.
  3. Dzisiaj ofiarami do puszki wesprzemy fundusz ewangelizacji w środkach społecznego przekazu.
  4. Bóg zapłać za dar materialny na potrzeby kościoła w kwocie 300 zł i 100 zł.
  5. Jutro wspominamy Św. Korneliusza i Cypriana, w środę Św. Stanisława Kostkę Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży, a w sobotę Św. Mateusza.
  6. Kościół sprzątały (kartka)
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  8. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Są także do nabycia Kalendarze Maryjne w cenie 12 zł.
  9. Zapowiedź przedślubna: Rafał Woźniak, kaw. z Bychawy, par. p.w. Św. Jana Chrzciciela i Sylwia Gajko, panna z Oleśnik, par. tut.