XXVI Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 29 września 2024 r.

1. W dalszym ciągu możemy wspierać finansowo powodzian, składając ofiary do puszki która się znajduje na stoliku pod chórem. Bóg zapłać za ofiary z poprzedniej niedzieli. Caritas serdecznie dziękuje za nie. Na bieżąco jest już świadczona pomoc powodzianom.
  2. Serdecznie Was zapraszam dzisiaj na godz. 14.00 na nasz Festyn Parafialny. Bóg zapłać wszystkim którzy pomagają w organizacji Festynu: Krzysztofowi Jurkowi za wykoszenie trawy i wywiezienie jej, Pawłowi Buchajczykowi za użyczenie rębaka i posprzątanie gałęzi, Tomaszowi Łabuda za przewiezienie i montaż sceny, Straży Pożarnej za przewiezienie krzeseł i namiotów oraz za ich ustawienie. Bóg zapłać wszystkim za przyniesione produkty, ciasta. Sklepowi Lewiatan z Trawnik za przekazane artykuły spożywcze które wykorzystamy na festynie. Bóg zapłać wszystkim którzy będą wydawać jedzenie i przygotowywać oraz potem sprzątać po festynie. Zapraszam do wspólnego częstowania się wszystkim co będzie przygotowane. Możemy także przy tej okazji składać ofiary do puszek. Przeznaczymy je na organizację Festynu i potrzeby parafii.
  3. Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  4. Jutro wspominamy Św. Hieronima, we wtorek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek Św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę Św. Faustynę Kowalską.
  5. Za tydzień podczas Mszy Świętych oraz Adoracji NS, w pierwszą niedzielę miesiąca będziemy dziękować za naszą parafię w 41 rocznicę Jej erygowania.
  6. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Przypominam, że tez od wtorku zmieniamy godzinę odprawiania Mszy Świętej w ciągu tygodnia (16.00). Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania nabożeństw różańcowych w kościele, w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 10.30.
  7. W tym tygodniu będziemy obchodzić pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwa połączymy z modlitwą różańcową po Mszach Świętych. Spowiedź w piątek już od godz. 15.15. W tym dniu od godz. 9.00 udam się do naszych chorych do domów.
  8. Kościół sprzątały (kartka)
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Są także do nabycia Kalendarze Maryjne w cenie 12 zł.
  11. We wtorek w Łopienniku odbędzie się pogrzeb ś.p. Marii Czuba, która przez ostatnie lata codziennie uczestniczyła w naszym kościele na wszystkich Mszach Świętych. Różaniec o godz. 14..30, a Msza Święta o godz. 15.00. W naszym Kościele odprawimy Mszę Świętą w najbliższą środę o godz. 17.00. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo MB. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek …