III niedziela Wielkiego Postu A.D. 2021 – 07 marca 2021 r.

1. Dzisiaj kończymy nasze rekolekcje wielkopostne. Ufam, że też to czego doświadczamy upewni nas, że słuchanie Słowa Bożego, modlitwa i sakramenty święte, są dla nas dobrą drogą i pomagają w naszym rozwoju życia duchowego. Dziękuję wszystkim za obecność, za to że było komu posługiwać – choćby wczoraj w sakramencie pokuty. Dziękuję za pomoc w organizacji rekolekcji tu w kościele i w Domu Parafialnym, za każdą życzliwość, czas, pracę i dary. Za Was modlę się podczas Mszy Świętej za Parafian. Dziękujemy Ks. Romanowi Hopejowi – naszemu Rekolekcjoniście, za spokojne i mądre prowadzenie nas ku Bogu. Pozostajesz w naszych modlitwach i życzliwej pamięci.
  2. Tydzień temu w niedzielę Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami gościliśmy młodzież z Poznania z Akademickiego Koła Misjologicznego im. Wandy Błeńskiej, Służebnicy Bożej. Składają serdeczne podziękowania za ten czas spędzony w naszej parafii. Do tych podziękowań dołącza O. Mariusz – Ojciec Biały Misjonarz Afryki i Ksiądz Biskup Adam. Z zakupów cegiełek misyjnych i naszych darów misjonarze zebrali 3047 zł. Bóg zapłać.
  3. Ciągle zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, Drogi Krzyżowej w piątki, po Mszy Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszą Świętą, od godz. 15.30. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środy, przed Mszą Świętą, a do MB Jasnogórskiej, w sobotę przed Mszą Świętą.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w kwocie: na konto parafialne 2 x 100 zł i bezpośrednio na ołtarze i tabernakulum 1000 zł.
  5. Za tydzień po Mszy Świętej, o godz. 11.00 spotkanie Rady Parafialnej.
  6. Od środy nowenna do Św. Józefa. Zachęcam do modlitwy indywidualnej. Treść nowenny znajdziemy w Gościu Niedzielnym, Ponadto jest Gość Extra o Św. Józefie za 9 zł.
  7. Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na Seminarium Duchowne.
  8. Dziękuję Paniom sprzątającym, myjącym i dezynfekującym kościół (kartka).
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).