IV Niedziela Adwentu A.D. 2022 – 18 grudnia 2022 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00 poświęcimy Figurki Dzieciątka Jezus i szopki, a po Mszy Świętej o godz. 9.00 nowenna do Dzieciątka Jezus, którą śpiewamy każdego dnia.
  2. W Wigilię, w najbliższą sobotę podczas Rorat będziemy modlić się za wszystkich zmarłych z naszej parafii w 2022 roku.
  3. Wigilia oznacza czuwanie. Przygotowuje nas do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego. Możemy tego dnia zachować charakter postny. Pamiętajmy o stole wigilijnym, na którym znajdzie się poświęcony opłatek, świeca Caritas, która symbolizuje łączność z potrzebującymi oraz tymi których zabraknie, a także Pismo Święte. Przeczytajmy fragment Ewangelii wg. Świętego Łukasza, rozdział 2. Odmówmy Ojcze nasz, zaśpiewajmy kolędę, podzielmy się opłatkiem, wspólnie cieszmy się tym czasem śpiewając kolędy.
  4. W Narodzenie Pańskie, Msze Święte, godz. 24.00 – Pasterka (taca na Pasterce na „Fundusz Obrony Życia”) oraz o godz. 9.00 i 11.00. W drugi dzień Świąt będziemy obchodzić Święto Świętego Szczepana. Msze Święte, godz. 9.00 i 11.00 (taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski).
  5. Gdyby ktoś potrzebował opłatek, to wraz z listem znajduje się na stoliku pod chórem. Są jeszcze świece Caritas.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary przy otrzymywaniu opłatka, w kwocie 11870 zł, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
BubiczAndrzejKolonie970
BuchajczykAndrzejZarzecze1140
IwańczukWiesławKąt770
PaluchKazimierzKąt za szkołą500
JurekKrzysztofCentrum1000
Tarnogórska-BurakJulitaod kapliczki do Dobryniowa610
BanakJolantaKarpaty Górne1380
PituchaJulianZarzecze2100
OleksiejPawełZamost870
PuławaReginaKarpaty Dolne1250
WójcikPiotrŻużlówka1280
   11870
  • Ze względów na pogodę przełożone zostały prace przy wymianie okien i parapetów wewnątrz Domu Parafialnego.
  • Kościół sprzątały (kartka).
  • Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  • Zachęcamy do zabrania i lektury prasy katolickiej.