Odpust ku czci MB Częstochowskiej i dożynki parafialne

1. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w minioną niedzielę na cmentarzu parafialnym i w kościele. Dobrze, że skorzystaliśmy tak licznie z sakramentu pokuty i pojednania. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniach na cmentarzu i w kościele.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za posługę Słowa, modlitwę i Eucharystię naszemu Ks, Marcinowi Delestowiczowi. Chociaż już rozpoczął posługę w swojej diecezji Legnickiej, to jednak jest obecny dzisiaj z nami i cieszymy się, że zostanie też na jutro. Zapewniamy Cię o naszych modlitwach i życzliwej pamięci.
  3. Bóg zapłać za okazaną pomoc i życzliwość w przygotowaniu uroczystości odpustowych. Cieszę się że tak wiele osób włącza się w te przygotowania. Bóg zapłać Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Kroczyńskim, którzy w tym roku są naszymi Starostami Dożynek, za pomoc w przygotowaniach i za piękne przewodnictwo w Dożynkach. Pani Mirosławie Mazurek, za wykonanie wieńca dożynkowego i dekoracji w kościele i poza kościołem. Bóg zapłać sprzątającym kościół, pomagającym w dekoracji, koszącym trawę, itd. (kartka). Od tego roku mamy w Oleśnikach Koło Gospodyń Wiejskich. Bóg zapłać za dekoracje balotów i stworzenie dekoracji dożynkowej przed kościołem. Dziękuję za dekorację wkoło kościoła, także na trasie procesji. Bóg zapłać za to że w pięknych strojach towarzyszyliście w przejściu do kościoła i za zaangażowanie w procesji po Mszy Świętej. Dziękuję parafianom za dekoracje w wielu miejscach naszej miejscowości. Dziękuję też za posługę przy wydawaniu zimnego picia, waty cukrowej, cukierków, cebularzy, bułeczek i szczyp. Tymi darami proszę poczęstujmy się wszyscy przy wyjściu z kościoła. Dziękuję Pani Sołtys za okazaną pomoc. Dziękuję za asystę ciągników, quadów i motorów oraz Straży Pożarnej. Dziękuję za posługę liturgiczną w kościele. Dziękuję za wszystkie dary przyniesione do dekoracji i do Domu Parafialnego, a Paniom za pomoc w kuchni.
  4. Jeszcze w tym tygodniu przyjmuję zgłoszenia na pieszą pielgrzymkę z Lublina do Wąwolnicy, w najbliższą sobotę, a w sobotę 07 września udamy się na pielgrzymkę pieszą do Chełma.
  5. Jutro sam dzień Uroczystości MB Częstochowskiej. Msze Święte, o godz. 9.00 i 18.00.
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).