XXII Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 01 września 2024 r.

1. Dzisiaj rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich ofiarach wojny. To okrucieństwo niech nas mobilizuje i do modlitwy i do troski o Ojczyznę.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki na programy pomocowe i edukacyjne dla dzieci będące pod opieką Caritas.
  3. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za Waszą obecność, modlitwę i wspólne dziękczynienie w dniu naszego Odpustu Parafialnego i naszych Dożynek. Nie było by to możliwe bez konkretnych osób, które pomagały w przygotowaniu i przeżyciu Święta Parafii. To Święto całej parafii więc cieszę się i z tych oddolnych inicjatyw i gotowości służby i tych którzy zostali poproszeni. Dziękuję za wszystkie dekoracje, które zrobiliście w różnych miejscach naszej miejscowości. Bóg zapłać za wszystkie dary złożone z racji odpustu.
  4. Bóg zapłać za wczorajszą pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy. Za ten piękny czas, modlitwy, radości i śpiewu. W najbliższą sobotę o godz. 6.30 ruszamy spod kościoła na pieszą pielgrzymkę do Chełma, na uroczystości odpustowe. Będzie nam towarzyszył autokar, w którym możemy zostawiać cięższe rzeczy, a spowrotem przywiezie nas do Oleśnik. Będzie przygotowana zupka przez Panią Sołtys, której dziękujemy za to, a po drodze myślę że i w Kaniem i Pawłowie powitają nas także poczęstunkiem. Z tych też parafii dołączą do nas pielgrzymi.
  5. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 9.00.
  6. W ten piątek odwiedzę chorych, od godz. 9.00. Zawsze we wrześniu udzielam także sakramentu namaszczenia naszym chorym.
  7. W tym tygodniu zapraszam na Msze, o godz. 18.00 i nabożeństwa po nich, z racji I czwartku, piątku i soboty miesiąca. Kto z dzieci komunijnych jeszcze nie rozpoczął I piątków serdecznie do tego zachęcam, tak jak i dorosłych do przezywania ich w duchu wynagrodzenia. Ważne jest też nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca.
  8. Za tydzień w niedzielę 8 września przypada także Święto Narodzenia NMP. Chociaż Msze Święte będą sprawowane z niedzieli to jednak poświęcimy zwyczajowo ziarno na zasiew.
  9. Kościół sprzątały (kartka)
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  12. A teraz zapraszam na Adorację NS z racji I niedzieli miesiąca i na zmianę tajemnic różańcowych.