XXV Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 22 września 2024 r.

1. Jesteśmy świadkami wielkiej tragedii ludzi w południowo zachodniej części naszej Ojczyzny. Już od początku tamtego tygodnia śpieszymy im z pomocą. W naszym kościele zbierane są produkty żywnościowe i woda, a także rzeczy potrzebne do skuwania tynków i prac wykończeniowych. Otrzymaliśmy jednak informację z Caritas, że na bieżące potrzeby są już zagospodarowane artykułów spożywczych i że większą pomocą będzie składanie ofiary finansowych. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła w całej Polsce, także i u nas możemy wesprzeć powodzian składając ofiary do puszki, które przekażemy za pośrednictwem naszego Caritas powodzianom. Ponadto na stoliku pod chórem będzie stała puszka na ofiary dla powodzian dopóki będzie taka potrzeba. Jeśli np. od Kapłanów otrzymam informację, że jakieś konkretne produkty są gdzieś potrzebne to wtedy z tych pieniędzy je zakupimy. Jeśli natomiast będą potrzebne środki finansowe to także wtedy je przekażemy.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży z klasy 6, 7 i 8 oraz dla ich rodziców, w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
  3. Dziękuję pomoc w organizacji Festynu Parafialnego, który odbędzie się za tydzień w niedzielę 29 września. Rozpoczniemy o godz. 14.00. Chcielibyśmy na Festyn zaprosić wszystkich, którzy mają stare pojazdy (do odświeżenia i uruchomienia ich) i prezentacji podczas Festynu. Prosiłbym o krótką informację o pojeździe w celu wydrukowania ich i umieszczenia w samochodzie. Najpierw o 14.00 byłaby prezentacja tych pojazdów poprzez wspólny przejazd a następnie przy parkingu można by było je oglądać. Zaprosiliśmy ponadto Parafialną Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Szastarki z godzinnym koncertem oraz Pana Piotra Skibę z Pracowni Garncarskiej z Ludwisina (będą warsztaty garncarskie z możliwością samodzielnego przygotowania), będzie obecna także grupa wokalna 40 PLUS z Milejowa. Jak zawsze nie zabraknie jedzenia – bardzo proszę też o ciasto. Będą dmuchańce i mam nadzieję wspólny dobry czas integracji i zabawy. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w Festynie. Można się wszystkim częstować co będzie przygotowane. Możemy także przy tej okazji składać ofiary do puszek. Przeznaczymy je na organizację Festynu i potrzeby parafii.
  4. Bóg zapłać za dar materialny na potrzeby kościoła i organizację Festynu w kwocie 2000 zł.
  5. Bóg zapłać Panu Andrzejowi Buchajczykowi za podcięcie drzew.
  6. Jutro wspominamy Św. Ojca Pio, w piątek Św. Wincentego a Paulo, a w sobotę Św. Wacława.
  7. Kościół sprzątały (kartka)
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  9. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Są także do nabycia Kalendarze Maryjne w cenie 12 zł.
  10. Zapowiedź przedślubna: Rafał Woźniak, kaw. z Bychawy, par. p.w. Św. Jana Chrzciciela i Sylwia Gajko, panna z Oleśnik, par. tut.