XXXII Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 11 listopada 2018 r.

1. 100 lat temu po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość. To dar, który my wszyscy musimy szanować i pielęgnować, przede wszystkim przez naszą modlitwę za Ojczyznę, za wszystkich sprawujących władzę, ale także i za naszą Małą Ojczyznę, gminę oraz naszą miejscowość. Wolność kojarzy się nam z radością i jednością. Tak przeżywajmy to dzisiejsze święto budując jedność między nami.
  2. O 12.00 zabiją dzwony naszego kościoła, a także zaśpiewamy Hymn Polski i będziemy uczestniczyć w spotkaniu patriotycznym. Bóg zapłać pocztom sztandarowym i całej społeczności Straży Pożarnej oraz Szkoły Podstawowej. Dziękuję serdecznie za piękne świętowanie Święta Patronalnego Szkoły, które zostało zakończone wczoraj wspólnym wyjazdem na grób Ks. Piotra Ściegiennego.
  3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę. Przekażemy je na budujące się kościoły w naszej diecezji.
  4. Do czwartku modlimy się różańcem wypominkowym za naszych bliskich zmarłych, po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  5. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół oraz otoczenie Kościoła (kartka). Dziękuję także Panom za założenie siatek w oknach dzwonnicy oraz wypełnienie deskami. Dziękuję także za posprzątanie po ptakach nieczystości z dzwonnicy. Ekipie wielu osób przewodził Pan Radny Krzysztof Jurek. Bóg zapłać także Panu Radnemu Andrzejowi Bubiczowi za troskę o oświetlenie w kościele. Tu jeszcze jest kilka propozycji, które będą realizowane.
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  7. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – Świętego Jozafata

– we wtorek – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski

– w sobotę – Świętej Elżbiety Węgierskiej

1. Serdecznie dziękuję za wspaniały czas „Randki Małżeńskiej” w Domu Parafialnym. Było 5 małżeństw. Myślę, że to będzie zachęta także dla innych, aby z odwagę korzystać z różnych propozycji.
  2. W sobotę wraz z kandydatami i ministrantami wyruszam na dekanalny turniej piłki nożnej do Piask. Nie będzie spotkania dla dzieci w Domu Parafialnym.
  3. W sobotę 17 listopada jesteśmy zaproszeni do GOK w Trawnikach na godz. 16.00 na recital Piotra Selima, pt. „Specjalista od wzruszeń”. Będzie nawet transport – o godz. 15.00 spod remizy. Ten koncert jest na zakończenie XXI Jesiennych Spotkań Teatralnych które będą w tym dniu, od godz. 10.00.
  4. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny, a w nim komiks Skauci Niepodległej.