18 rocznica Poświęcenia Kościoła, p.w. M. B. Częstochowskiej w Oleśnikach

Bogu niech będą dzięki za dar Kościoła Parafialnego. 18 lat temu w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2003 r. metropolita lubelski abp Józef Życiński dokonał konsekracji kościoła. Dzisiaj był Ks. Biskup Adam Bab, który dziękował wraz z nami za dzieło parafii i kościoła Parafialnego, za ludzi, którzy przyczynili się do wybudowania Świątyni oraz za każdego z nas abyśmy byli Świątynią Boga. Udzielił naszej młodzieży także sakramentu bierzmowania.

Posłuchajmy homilii Ks. Biskupa Adama

Msza Święta, godz. 9.00

Msza Święta, godz. 11.00

Od tego czasu wiele zmieniło się także w wyglądzie kościoła. Dzięki artystom: Magdalenie i Arkadiuszowi Widelskim, w kościele zostały zaprojektowane i poddane renowacji lub wykonane: tabernakulum i ołtarz, chrzcielnica, ołtarz z relikwiarium oraz namalowany obraz do kaplicy MB Bolesnej. Zapraszam aby obejrzeć te zmiany.