Chrzest Pański A.D. 2020 – 12 stycznia 2020 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  2. Dziękuję za wspólny wyjazd dzieciom i rodzicom na basen do Aqua Lublin i na placki. Jeżeli był wyjazd na dobry początek ferii to może by też zorganizować na dobry koniec w sobotę?
  3. W Święto Chrztu Pańskiego przypominamy sobie misję – posłanie Jezusa Chrystusa. Jest to służba człowiekowi, która zaczyna się chrztem, poprzez nauczanie, cuda i znaki, aż po ofiarę na krzyżu. Ona trwa także dzisiaj. Jest służbą pełną miłości i ofiary.
  4. Dziękuję bardzo Drodzy Parafianie za Waszą bezinteresowną służbę. W Sylwestra przedstawiłem dorobek materialny tamtego roku. Dzieła oraz finanse, które przyczyniły się do nich. Dzisiaj podkreślę to mocno, że bez Waszej bezinteresownej służby ich by nie było. Wspomnę tutaj o osobach które wytrwale sprzątają kościół – przychodząc z kolejki; Kapłanów, którzy nas wspomagają – ks. Marcin; Radnych Parafialnych, którzy Was odwiedzają, a wcześniej przychodząc na spotkania pomagają podejmować ważne decyzje; nasze zaplecze modlitewne – Koła Żywego Różańca oraz Legion Maryi – dzięki którym nieustannie zmierza modlitwa ku Bogu; za posługujących bliżej ołtarza (ministrantom i lektorom, kościelnemu organiście/organistce, grabarzowi, czytającym i śpiewającym podczas Liturgii); dzieciom, z którymi możemy wspólnie być bliżej Boga, a także spędzać miło czas; Paniom, także Mamom, które pomagają przy różnych okazjach (Festyn, przygotowywać różne rzeczy, jedzenie dla dzieci, posiłki w Domu Parafialnym przy okazji rekolekcji i odpustów); Panom, którzy ochoczo w minionym roku pomagali przy różnych pracach (wspomnę choćby rozprowadzanie ogrzewania, łazienki, pomoc przy wymianie okien przed i po, koszenie trawy, wywożenie śmieci z cmentarza i wiele innych prac, które dzięki Waszej trosce i pomocy zrobiliśmy). Chcę mocno podkreślić Waszą gotowość i bezinteresowność. We wtorek została położona „pierzynkę” – watę – na strychu kościoła. Dziękuję za każdą radę i z a pracę: Wiesławowi Banakowi, Wojciechowi i Michałowi Banakowi, Leszkowi Banakowi, Bartłomiejowi Wypychowi, Grzegorzowi Hawryłowi, Krzysztofowi Jurkowi, Krzysztofowi Pylakowi, Marianowi Banakowi i Kazimierzowi Paluchowi.
  5. Za Was wszystkich zaangażowanych mocno w życie parafii chcę się dzisiaj szczególnie modlić podczas Mszy Świętej za Parafian. Zapraszam po Mszy Świętej, o godz. 11.00 na opłatek i kolędowanie do Sali pod kościołem.
  6. Złożono dwie ofiary na okna: 200 zł i 100 zł.
  7. Tak wymierzyłem, że zostało jeszcze 75 m2 wełny. 15 rolek po 5,04 m2. Jedna rolka jest w cenie 87 zł. To Knauf Unifit 035 15 cm grubości. Gdyby chciał ktoś kupić to polecam i proszę o kontakt. Poświęcę w gratisie J
  8. Mamy w kościele włączone ogrzewanie cały czas. Ustawiamy temp 8 – 9 st na tyg, a ok. 10 – 11 st w ndz. Gdyby trzeba było więcej podkręcić – było komuś zimno proszę mówić. Zużycie oleju jest w granicach 40 l – 115 l tygodniowo. Średnio na tydzień ok 85 l oleju, czyli 300 zł. Teraz po ociepleniu strychu pewnie jeszcze mniej. Pozostawimy tak włączone ogrzewanie. Wystarczy także pieniędzy na nie z opłatka.
  9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i gościnę podczas wizyty duszpasterskiej. Cieszę się jak ktoś mnie informuje, że nie będzie mógł mnie przyjąć w danym dniu i od razu możemy wtedy umówić się w dogodnym terminie. Gdyby ktoś mnie nie przyjął czy też nie przyjmie z racji swoich innych obowiązków chętnie przyjdę w innym czasie.
  10. W tym tygodniu z wizyta duszpasterska udam się (kartka).
  11. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).