I Niedziela Adwentu A.D. 2020 – 28 listopada 2020 r.

1. Przed chwilą pobłogosławiliśmy opłatki na stół wigilijny. Otóż wraz z Radą Parafialną podjąłem decyzję, że opłatki od dzisiaj są do odebrania z kościoła. Dzisiaj ten stolik stoi tu przy ołtarzu, natomiast w kolejnych dniach będzie stał już pod chórem. Proszę przyjmijcie już dzisiaj ten poświęcony biały chleb. Zabierzcie też list proboszcza do was. Gdyby ktoś nie mógł osobiście odebrać opłatka z kościoła, proszę poproście rodzinę, sąsiadów, czy też radnych lub mnie, aby Wam przynieśli. Ofiary, które składacie z racji opłatka przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Można je przynosić później do kościoła, wrzucić do skrzynki pocztowej na drzwiach Domu Parafialnego lub wpłacić na konto parafialne. Przypomnę, że nasz kościół jest cały czas ogrzewany (24h/dobę). Jest stała temperatura 12 stopni. Po tamtym sezonie – od stycznia, kiedy zdecydowaliśmy się na taki sposób ogrzewania, udało się w pieniądzach zebranych z opłatków ogrzać kościół. Dziękuję Wam za ofiarność!
  2. Co do Wizyty Duszpasterskiej: Po Świętach w wyznaczone dni, od godz. 9.00 udam się od domu do domu – w danym rejonie, aby spotkać się z Wami na modlitwie i udzielę błogosławieństwa. Nie będę wchodził do domów – wystarczy jak otworzycie bramki, abym mógł podejść pod dom, a kto może zachęcam aby wraz ze mną na dworze, przez chwilę pomodlił się. Tego dnia, kiedy odwiedzę dany rejon, w kościele, o godz. 17.00 odprawię za Was Mszę Świętą, na którą także serdecznie zapraszam. Więcej informacji podam przed Świętami.
  3. Rozpoczęliśmy dzisiaj Adwent. To czas czuwania: najpierw na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, pod koniec dziejów aby sądzić żywych i umarłych; a później na przyjście Pana w pokorze w pełni czasów kiedy Syn Boży stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.
  4. Zapraszam Was do udziału w niedzielę oraz w dni powszednie. Oprócz zwyczajowych terminów Mszy Świętych, przypomnę że w środy i soboty (bez następnej) oraz w Wigilię odprawiamy roraty o godz. 6.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czwartki od godz. 15.00.
  5. Już w najbliższą sobotę „Dzień spowiedzi adwentowej w parafii”. Celebrację sakramentu pokuty wraz z indywidualną spowiedzią, rozpoczynamy, o godz. 9.30, 11.30 i 16.30. Po Celebracji Msza Święta już bez homilii. Potrzebujemy relacji z Bogiem i z bliźnimi. A ta dobra relacja kształtuje się przez dobre i czyste serce. Pojednajmy się z Bogiem.
  6. W I czwartek nabożeństwo w ramach adoracji Najświętszego sakramentu, od godz. 15.00. Nabożeństwo I piątkowe po Mszy Świętej o godz. 16.00, a I sobotnie o godz. 16.00.
  7. Nie będę w I piątek ani przed Świętami ustalał dnia spowiedzi chorych. Proszę indywidualnie ze mną umawiać się na dogodny termin. Przyjadę wtedy do naszych chorych.
  8. Dzisiaj ofiarami składanymi do koszyczka na stoliku wspieramy Seminarium Duchowne.
  9. Już w kościele działa nowe nagłośnienie. Przez 4 dni nieraz do późna w nocy pracowaliśmy, aby wszystko podłączyć i uruchomić. Dziękuję serdecznie Panu Piotrowi Michniewiczowi z Lublina, że przyjeżdżał do nas i tu pracował. Pozostało jeszcze zsynchronizować z nowym nagłośnieniem te stare nasze kolumny, które nie wyrzucamy, tylko są zamieszczone także na chórze i w prezbiterium. Koszt nagłośnienia to ponad 15 000 zł wraz z nagłośnieniem przenośnym. Dziękuję również naszym parafianom: Panom Krzysztofowi, Andrzejowi i Pawłowi za pomoc i pracę tu w kościele.
  10. Przy wejściu do kościoła znajdują się projekty ołtarza i renowacji tabernakulum oraz ołtarza z relikwiarium. Zachęcam do zapoznania się z nimi. Mamy je zamieszczone także w listach. Czy podoba się?
  11. Dziękuję Paniom sprzątającym i dezynfekującym kościół (kartka). Dziękuję Pani Mirosławie Mazurek za wykonanie wieńca adwentowego.
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na następny rok także przez telefon.
  14. Zachęcam do zabrania prasy katolickiej.
  15. Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. Marii Kosteckiej. Polećmy Ja Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Boskiej. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek… .