I Niedziela Adwentu A.D. 2022 – 27 listopada 2022 r.

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj Adwent. To piękny czas radosnego oczekiwania. Znajdźmy czas także na to co kościół w tym czasie nam proponuje.
  2. W środy i soboty (bez następnej) oraz w Wigilię odprawiamy roraty o godz. 6.30. W środę zapraszam po roratach na śniadanie. Poprzedzimy je naszymi nabożeństwami o godz. 6.00 (do MB Nieustającej Pomocy i MB Jasnogórskiej). Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czwartki od godz. 15.00. W tym tyg. połączymy ją z modlitwą w intencji powołań.
  3. Przed chwilą pobłogosławiliśmy opłatki na stół wigilijny. Radni wraz z opłatkami dostarcza do naszych domów także List od Proboszcza, a w nim krótkie podsumowanie tego roku i pewne plany. Ofiary, które złożycie z racji opłatka przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  4. Przez cały adwent do puszki na stoliku możemy składać ofiary na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, prowadzone przez Caritas. Świece Caritas będą dostępne u nas od pierwszego dnia rekolekcji.
  5. Dzisiaj chcemy wesprzeć swoimi ofiarami Ojca Magloara. Ojciec pod koniec Mszy Świętej stanie z koszyczkiem przy wyjściu. Poprosimy teraz jeszcze Ojca o słowo.
  6. Już w piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do niedzieli. Przewodnikiem duchowym będzie Ks. Mariusz Maluszczak, student na KUL, pochodzący z diecezji Świdnickiej. W piątek spotykamy się o godz. 10.00, 12.00 (z udziałem dzieci), 17.00. W sobotę o godz. 9.30, 11.30 i 16.30, a w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczymy do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty.
  7. W I piątek nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej, a I sobotnie, zaczniemy o godz. 16.00.
  8. Są już wywieszone na tablicy ogłoszeń oraz w kościele i na stronie internetowej kandydatury na radnych, których zaproponowaliście. Za tydzień w niedzielę, po Mszach Świętych, będzie można zagłosować na max. 2 kandydatów. Listy będą przygotowane. Zabierzmy ze sobą długopisy. Przy wybranych osobach (nie tylko ze swojego rejonu) stawiamy znak „x”. Ponieważ jest dużo kandydatów w każdym rejonie, jednak zostanie wybrany jeden radny. Gdyby, ktoś ze zgłoszonych przez parafian osób, nie chciał kandydować, proszę jeszcze dzisiaj dać mi znać (z różnych powodów), aby uaktualnić listę.
  9. Do chorych przyjadę w poniedziałek 12 grudnia od godz. 9.00.
  10. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 100 zł. Bóg zapłać Michałowi i Karolowi za oderwanie podbitki z jednej strony nad zakrystią kościoła i za podjęcie się prac z tym związanych oraz z przygotowywaniem prac przy Domu Parafialnym.
  11. Kościół sprzątały (kartka). Bóg zapłać Pani Mirosławie Mazurek za przygotowanie wieńca adwentowego,
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. Zachęcamy do zabrania i lektury prasy katolickiej.