I Niedziela Wielkiego Postu A.D. 2019 – 10 marca 2019 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkich Żali, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej; Droga Krzyżowa w piątek, po Mszy Świętej, o godz. 16.00; Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki po Mszy Świętej, o godz. 16.00.
  2. Mamy okazję oprócz modlitwy i postu przeznaczyć jałmużnę. Na stoliku pod chórem stoi podpisana puszka na ten cel.
  3. Proszę serdecznie o propozycje na dekorację świąteczna kościoła. Myślę, że już teraz można się do tego zacząć przygotowywać. Będę też prosił o zaangażowanie w przeżywanie całego Triduum Paschalnego. Podam jeszcze informacje z tym związane.
  4. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół, teren wokół kościoła i za parkingiem (kartka).
  5. Przy tej okazji bardzo proszę aby za parkingiem nie robić wysypiska śmieci. Po śmieciach łatwo się zorientować skąd one się tam znalazły. Są to śmieci z kościoła: kwiaty, gąbki, itd. Osoby sprzątające proszę aby to co do wyrzucenia segregować w worki (są ogólnodostępne). Proszę też nie wyrzucać różnych śmieci z samochodów, które tam parkują. Chcemy w dalszym ciągu uporządkowywać ten teren za parkingiem, może wygrabić trawę. Proszę sprzątających o pomoc, a także kawalerów – sobota, od godz. 8.00 (byśmy rozpoczęli wycinanie na działce parafialnej wzdłuż rzeki – przyda się coś do dziabania i wycinania)
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  7. Dziękuję za skorzystanie w minioną niedzielę z zaproszenia. Także dzisiaj zapraszam, o godz. 15.30, na film „Maria Magdalena” – historia życia i śmierci Jezusa Chrystusa widziana oczami Marii Magdaleny i jeszcze lepszą kawę w Domu Parafialnym. Za tydzień film „Bezcenne życie”. Zapraszam!
  8. We wtorek możliwość gry na Sali gimnastycznej w szkole. Cieszę się że do dzieci i młodzieży dołączają ojcowie. Trzeba przygotować się do wiosny. Jest okazja pobiegać i pograć. W sobotę zapraszam na 10.00 do Domu Parafialnego dzieci, a o 11.00 zbiórka ministrantów.
  9. Wczoraj cieszyliśmy się uczestnictwem w pięknym turnieju piłki nożnej LSO AL. Rozgrywany był na 6 halach, a finały na Hali Globus połączone z galą i meczami reprezentacji Polski: policji, artystów, księży i TVP. Wygrali księża. Nie tylko oglądaliśmy, ale były okazje do zdjęć ze znanymi osobami. Dziękuję chłopcom za udział w turnieju. Wczoraj mecze nasze były na remis – bezbramkowy (dzięki bramkarzowi Michałowi Gładyszowi). Nie wystarczyło to na przejście dalej, ale i tak było wspaniale. Obszerna relacja znajduje się na stronie internetowej lubelskiego Gościa Niedzielnego. Dziękuję Panu Krzysztofowi Gładyszowi za opiekę nad chłopcami i za transport samochodem.
  10. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim o godzeniu się z Bożą wolą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu, Niedzielę – o znaczeniu jałmużny oraz Mały Gość Niedzielny.