I niedziela Wielkiego Postu A.D. 2021 – 21 lutego 2021 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post! Nie zapominajmy o naszych modlitwach osobistych oraz o udziale w Liturgii Wielkopostnej i nabożeństwach pokutnych: (nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, Drogi Krzyżowej w piątki, po Mszy Świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszą Świętą, od godz. 15.30 oraz o nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 15.30 i MB Jasnogórskiej w sobotę, o godz. 15.30). Za niecałe 2 tyg., od 5 marca, będziemy przeżywać nasze rekolekcje wielkopostne. Zachęcam do modlitwy w intencji naszych rekolekcji.
  2. Zachęcam do składania Jałmużny Wielkopostnej do puszki na stoliku pod chórem. Ofiary te przekażemy później Caritas.
  3. Zainteresowanych zawarciem sakramentu małżeństwa w tym roku w naszej parafii poproszę o kontakt jak najszybciej, abyśmy od następnej niedzieli rozpoczęli przygotowanie.
  4. Jutro święto Katedry Świętego Piotra.
  5. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć studentów z wolontariatu misyjnego z Poznania, możliwe że z O. Mariuszem – Misjonarzem Afryki. Po Mszy Świętej jako cegiełka będziemy mogli zakupić książki o dr Wandzie Błeńskiej – świeckiej misjonarce „Matce trędowatych” oraz inne ciekawe pamiątki. Mam nadzieję, że też kawy misyjnej nie zabraknie. W ten sposób będziemy mogli wesprzeć dzieło misji.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w kwocie: 50 zł i 20zł na obraz.
  7. Dziękuję Paniom sprzątającym, myjącym i dezynfekującym kościół (kartka). Dziękuję za odśnieżanie.
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).