I Niedziela Wielkiego Postu A.D. 2023 – 26 lutego 2023 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcam do większej gorliwości w naszych modlitwach osobistych oraz w udziale w Liturgii Wielkopostnej i nabożeństwach pokutnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w piątki, po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszą Świętą, od godz. 15.00. Nabożeństwa Maryjne w środy i soboty o godz. 15.30.
  2. Rekolekcje będą w dniach 10 – 12 marca. Nauki w ramach rekolekcji poprowadzi Pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Kiedy ponad rok temu kończyliśmy Misję Święte, odbywała się w Warszawie beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Poprosiliśmy Kardynała Nycza z Warszawy o przekazanie naszej parafii relikwii błogosławionego, a Panie z Instytutu, zajmujące się dziełem błogosławionego Prymasa, o katechezy podczas rekolekcji, które przygotują nas do przyjęcia relikwii. A to nastąpi na zakończenie rekolekcji, 12 marca w niedzielę.
  3. W piątek o godz. 05.00 wyruszamy z parkingu na Pielgrzymkę Wielkopostną. Za tydz. w niedzielę o godz. 11.00 odprawię Mszę Świętą w intencji wszystkich pielgrzymów.
  4. W czwartek odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej. Sołtysem została Pani Jolanta Mazurek. Dziękuje za zaufanie i częstuje nas dzisiaj cukierkami.
  5. W tym tyg. I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo połączymy z adoracją o godz. 15.00. W piątek i sobotę nabożeństwa po Mszach Świętych.
  6. W tym tygodniu nie odwiedzę chorych. Ze spowiedzią i komunia do chorych wybiorę się w poniedziałek 20 marca, od godz. 10.00.
  7. Za tydz. w niedzielę, po Mszach Świętych Adoracja NS, a tacę przekażemy na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  8. Na stoliku pod chórem znajdują się dwie puszki: do jednej możemy składać Jałmużnę Wielkopostną, a do drugiej ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego. Gdyby ktoś chciał, to też takie ofiary na kwiaty można przekazać także Radnym.
  9. Po Świętach Wielkiej Nocy będziemy przeżywać 20 lecie poświęcenia naszego kościoła. Już teraz informuję, że będzie rozłożone na trzy kolejne niedziele. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Msza Święta z transmisją w TVP Lublin, w niedzielę 23 kwietnia wizytacja Biskupa, a w niedzielę 30 kwietnia, sam dzień rocznicy poświęcenia kościoła.
  10. Informuję także, że jesteśmy już na ostatnim etapie uzyskania pełnego prawa do Kapliczki MB Bolesnej i działki na której się ona znajduje. Dziękuję w tym miejscu Panu Wójtowi i pracownikom Gminy Trawniki, za pomoc w przejściu wszystkich procedur. Zawsze mieszkańcy troszczyli się o to miejsce, jednak prawnie najpierw należało to do wspólnoty wiejskiej, a kilka lat temu z mocy ustawy przeszło na Państwo. Gmina poprosiła najpierw o to aby mogła tym dysponować i ze względu na charakter miejsca przekazać Parafii. Najpierw zrobiony został operat – wycena, a teraz poprosiłem o udzielenie 99% zniżki na zakup tego miejsca. To jest jedyny sposób. Po odpisaniu aktem notarialnym, przekażę Wam tą informację.
  11. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka).
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).