II Niedziela po Bożym Narodzeniu – A.D. 2022 – 02 stycznia 2022 r.

1.  Dziękuję za Wasze otwarte serca i drzwi podczas wizyty duszpasterskiej. W tym tygodniu udam się do kolejnych rodzin w poniedziałek, piątek i sobotę, a także w te dni będę modlił się za tych których odwiedzę, podczas Mszy Świętej o godz. 16.00.
  2. W tym tygodniu nabożeństwa maryjne w środę i sobotę, o godz. 15.30, a w I piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy Świętej.
  3. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte, tak jak w niedzielę. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Krajowy Fundusz Misyjny. Odbierzemy też poświęconą kredę do oznaczenia naszych domów i kadzidło.
  4. Dzisiaj, po Mszy Świętej, o godz. 11.00, dzieci z przedszkola oraz z I i III klasy przedstawią Jasełka.
  5. Można zgłaszać się do konkursu kolęd, który będzie 6 stycznia w Objawienie Pańskie, po Mszy Świętej, o godz. 11.00.
  6. Następna niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, kończące okres Bożego Narodzenia.
  7. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. W środę odbędzie się pogrzeb ś.p. Stanisławy Dzirba. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu, przez wstawiennictwo Matki Boskiej. Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek … .

Objawienie Pańskie:

Modlitwa w naszych domach. Głowa rodziny stojąc przed progiem otwartych drzwiach mówi: Słowo ciałem się stało. Mieszkańcy odpowiadają: I zamieszkało między nami. Następnie pobłogosławioną kredą pisze na drzwiach znaki: C + M + B (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus pobłogosławi temu domowi) + 2022, i mówi: Niech każdy szukający Chrystusa znajdzie Go zawsze między nami. Wszyscy odpowiadają: Amen. Następnie okadza mieszkanie pobłogosławionym kadzidłem podczas śpiewu odpowiedniej kolędy.