II Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 19 stycznia 2019 r.

1. Doświadczając w tym tygodniu szczególnej solidarności ludzkiej po morderstwie Prezydenta Gdańska, chcemy pamiętać w modlitwie o jedności między ludźmi, prosić o zgodę i przebaczenie. W tygodniu modlitw też o Jedność Chrześcijan do 25 stycznia 2019 r. towarzyszą nam słowa będące hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20). Chcemy też prosić o Bożą a nie ludzką sprawiedliwość także w naszym osobistym życiu.
  2. Wczoraj zakończyłem wizytę duszpasterską. Dziękuję najpierw za dar spotkania – zaproszenie mnie do swoich domów (wyjście i odprowadzenie mnie) – jest to ważne, szczególnie jak jeszcze nie znałem obejść. Dziękuję za wspólną modlitwę z rodzinami, za życzliwe rozmowy, dzielenie się troskami i radościami, za świadome dążenie do poznawania Boga, które wyraża się w tym, że chcę rozwijać swoją wiarę i życie chrześcijańskie. Pytałem się każdego kogo nie widzę w kościele o powody, ale też zachęcałem do korzystania z sakramentów świętych. Z troską otaczam wszystkie kręte drogi – te do Boga, ale i te do sakramentu małżeństwa. Przypominałem, że dla wszystkich, którzy otwierają się na Boga jest miejsce w Kościele, gdzie w sposób szczególny możemy prosić o światło Ducha Świętego, który pomoże w rozwikłaniu tego co trudne. Nieraz może jeszcze jesteśmy zamknięci, nie prosimy, nie wołamy, może przyzwyczajamy się też do tego jak jest – zapominając, że mogę zmienić życie. Otaczam Was wszystkich moją modlitwą – także i tych których tu nie ma, którzy poszukują, wątpią. Modlę się za uzależnionych od alkoholu – do kilku domów nie wszedłem – choć wiem że tam mieszka ktoś kto pogubił się i w tym wymiarze. Myślę, że nasza modlitwa i też troska – w miarę naszych możliwości pomoże i tym mieszkańcom parafii. Jest w naszej parafii 285 rodzin (domów, w których nieraz mieszka więcej niż jedna rodzina) – wejść. W nich mieszka 978 wszystkich parafian (także i tych którzy mnie nie przyjęli). Licząc wiernych i odnosząc się do wcześniejszych danych podawałem liczbę 960 osób. Dziękuję serdecznie za wszystkie uwagi, wskazówki, plany. Cieszę się, że widzicie różne potrzeby parafii. W miarę możliwości będziemy je systematycznie realizować. Podam szczegóły tych działań ale najpierw chcę to omówić z Radą Duszpasterską – Parafialną. Dlatego zapraszam Radę na spotkanie w niedzielę 3 lutego, po Mszy Świętej o godz. 11.00.
  3. Wracamy do spotkań dzieci i młodzieży w Domu Parafialnym. Najbliższe w sobotę 26 stycznia o godz. 10.00. Po nim spotkanie ministrantów i kandydatów. We wtorek 22 stycznia o 18.00 sala gimnastyczna dla SLO, ale też i innych dzieci i młodzieży. Zapraszam!
  4. Osoby zgłaszające się na rekolekcje oazowe proszę aby jak najszybciej oddać wypełnione karty i umowy!
  5. Już teraz rozpoczynają się 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Potrwają do następnej niedzieli. Proszę Was o modlitwę za młodzież tam przebywającą i za naszą młodzież. Zachęcam też do śledzenia w Radiu Maryja i Telewizji Trwam programów i relacji z tych spotkań.
  6. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół i Panom odśnieżającym teren wokół kościoła i domu parafialnego (kartka).
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  8. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Agnieszki, w czwartek – Św. Franciszka Salezego, w piątek Święto Nawrócenia Świętego Pawła, w sobotę Św. Tymoteusza i Tytusa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.
  9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.