II Niedziela Wielkanocna A.D. 2019 – 28 kwietnia 2019 r.

1. Dokładnie wczoraj przypadła 16 rocznica poświęcenia – dedykowania naszego kościoła. Dzisiaj dziękujemy za to święte miejsce – Dom Modlitwy, który jedna nas z Bogiem i uświęca nas przez sakramenty święte. Dziękujemy za kapłanów, którzy organizowali parafię i wnosili Świątynię. Dziękujemy Bogu za każdego parafianina. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 włączymy do grona ministrantów i lektorów naszych chłopców. O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  2. Jutro uroczystość Świętego Wojciecha – głównego patrona Polski, we środę – Świętego Józefa, w piątek – uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski, w sobotę Świętego Floriana – patrona Strażaków
  3. Od środy zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe, po Mszy Świętej o godz. 18.00. W czwartek połączymy je z modlitwą za powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o nowe powołania, a w sobotę włączymy intencje wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w modlitwie różańcowej o godz. 17.20.
  4. W następną niedzielę, 5 maja odbędą się następujące spotkania w Domu Parafialnym: Rady Parafialnej o godz. 15.00, rodziców dzieci klasy II, o godz. 16.00 oraz rodziców dzieci klasy VI i VII z naszej szkoły i ew. ze szkół innych, którzy chcieliby przygotowywać się do I komunii świętej i bierzmowania, o godz. 17.00.
  5. Odpusty w Kawęczynie – 1 maja, w Trawnikach – 3 maja, Biskupicach – 5 maja. Sumy odpustowe, o godz. 12.00.
  6. 3 maja zapraszam SLO, na17.00 do Domu Parafialnego.
  7. Bardzo proszę potwierdzić udział w pielgrzymce 11/12 maja.
  8. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka)
  9. Intencje na bieżący tydzień (kartka)
  10. Poświęcenia pól, rozpoczynają się Mszą Świętą, o godz. 16.00 w wyznaczonych miejscach (gdy będzie padał deszcz w Kościele):

Kolonie,  przy krzyżu przy cmentarzu                                                    4 maja

Żużlówka, przy krzyżu u Musiejowej                                                      18 maja

Zarzecze i Zamost, obok Krzysztofa Gładysza, na dole                      2 maja

Kąt i Centrum, Kapliczka MB Bolesnej                                                    1 maja

Karpaty, przy krzyżu u Wilk Krystyny                                                    8 maja

1. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę oraz Mały Gość Niedzielny.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki na Fundusz Caritas, z racji Święta Patronalnego.
  3. Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
  4. W piątek odbył się pogrzeb + Janiny Niedźwieckiej, a jutro o godz. 15.00 + Stanisława Janiaka. Polećmy ich przez wstawiennictwo Matki Bożej.