II niedziela Wielkanocna A.D. 2023 – 16 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiejsza Msza Święta, o godz. 10.00 jest transmitowana przez TVP Lublin. Cieszymy się tą obecnością i możliwością pokazania naszej parafii w roku jubileuszu 20-lecia poświęcenia kościoła i 40-lecia od powstania parafii.
  2. Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, tzw. Niedzielę Miłosierdzia Bożego. 20 lat temu to właśnie tą niedzielę ś.p. Abp Józef Życiński poświęcił nasz kościół. Dzisiaj także jest Święto Patronalne Caritas. Dzisiaj do puszek, ofiarami wspieramy tą charytatywną instytucję. Zapraszam dzisiaj, na godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Za tydzień będziemy przeżywać wizytację Księdza Biskupa Józefa Wróbla. Także tego dnia już będziemy dziękować za 20 lat od poświęcenia kościoła. Przed Mszą Świętą, o godz. 9.00 Ks. Biskup odwiedzi cmentarz parafialny i na nim się pomodli, później powitamy Go w kościele. Na pierwszej Mszy Świętej złożę sprawozdanie. Na tą Mszę Świętą zapraszam także Radę Parafialną. Podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania, którą otaczamy naszą modlitwą.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka). Dziękuję serdecznie Pani Mirosławie Mazurek za bezinteresowne i szczegółowe udekorowanie kwiatami kościoła. Bóg zapłać za kilkudniową pracę przy Domu Parafialnym Panu Grzegorzowi Ślepaczukowi oraz za prace porządkowe Pani Teresie i Ewie.
  5. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).