II niedziela Wielkiego Postu A.D. 2021 – 28 lutego 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, który obchodzony jest corocznie w II niedzielę Wielkiego Postu zwaną Ad Gentes. Gościmy w naszej parafii młodzież z Poznania z Akademickiego Koła Misjologicznego im. Wandy Błeńskiej, Służebnicy Bożej, którzy podzielą się swoim doświadczeniem zaangażowania osób świeckich na rzecz misji. Zapraszam Was.
  2. Po wyjściu z kościoła zachęcam do nabycia cegiełek misyjnych w postaci książek i afrykańskiej kawy. W ten sposób wesprzemy Dom Nadziei dla dzieci ulicy w Lusace, stolicy Zambii, prowadzony przez Ojców Białych.
  3. Już w tym tygodniu od piątku rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. To najpierw czas słuchania Słowa Bożego. Nie było rekolekcji w adwencie, więc jeszcze bardziej powinniśmy pragnąć tego spotkania. Skorzystajmy więc z tego daru, uczestnicząc we wszystkich dniach, aby także uzyskać odpust zupełny. Rekolekcje głosi Ks. Roman Hopej – można powiedzieć, że góral, pochodzi z Krynicy Zdroju. Odwiedził już parafię, chciał wcześniej poznać. Polecam Ks. Rekolekcjonistę Waszym modlitwom. Módlmy się też za siebie nawzajem i zachęcajmy do udziału w rekolekcjach. W piątek Msze Święte z naukami o godz. 10.00, 12.00 (z udziałem dzieci) i 17.00. Będą dwie drogi krzyżowe: dla dzieci o 11.30 oraz dla wszystkich po Mszy Świętej wieczornej. W sobotę Celebracje Sakramentu Pokuty wraz z nauką i indywidualną spowiedzią będą, o godz. 9.30, 11.30, 16.30. Msze Święte zostaną odprawione po Celebracjach, tak jak to było już w adwencie.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwa w intencji powołań, w I czwartek o godz. 15.30, nabożeństwo I piątkowe o godz. 16.30, a nabożeństwo I sobotnie, o godz. 16.00 (nie będzie już wtedy nabożeństwa do MB Jasnogórskiej). Adorację NS z racji I niedzieli miesiąca oraz zmianę tajemnic różańcowych przeniesiemy na kolejną niedzielę, tak abyśmy mieli komfort uczestniczenia w programie rekolekcji.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w kwocie: 100 zł i 100zł (na organizację rekolekcji).
  6. Dziękuję Paniom sprzątającym, myjącym i dezynfekującym kościół (kartka). Dziękuję za odśnieżanie wjazdów oraz cmentarza.
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  9. W minionym tyg. odbył się pogrzeb ś.p. Marianny Dzirba. Polećmy Ja Bożemu Miłosierdziu, przez wstawiennictwo MB. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek …