II niedziela Wielkiego Postu A.D. 2022 – 13 marca 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, który obchodzony jest corocznie w II niedzielę Wielkiego Postu zwaną Ad Gentes. Wspieramy Misjonarzy naszą modlitwą.
  2. Trwamy w modlitwie w intencji ustania wojny na Ukrainie. W intencji wszystkich, którzy musza uciekać. W intencji tych którzy w różny sposób niosą pomoc Ukrainie.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki jako pomoc dla Ukrainy, za dary rzeczowe (dwa pełne samochody), które przekazaliśmy dla szkoły w Glińsku na Ukrainie, za przyjęcie uchodźców w domach i za pomoc rodzinom, które przyjmują uchodźców, za pomoc w naszym budynku Straży Pożarnej i wszystkim którzy wspomagają także tam przebywających uchodźców. Bóg zapłać za akcję „Nowego Domu” dla 6 osobowej rodziny z Ukrainy spod Żytomierza. Panu Waldemarowi Romanowi za użyczenie domu pod 312. Za malowanie, remontowanie i sprzątanie wszystkim, którzy w to byli zaangażowani. W ciągu dwóch dni zostało wszystko przygotowane i rodzina wczoraj mogła się tam wprowadzić. Nie będę wszystkich wymieniał, ale serdecznie Wam za to dziękuję. Możemy odwiedzać rodzinę z czymś pysznym – na pewno się ucieszą.
  4. Gdyby ktoś chciał użyczyć dom lub piętro dla innych rodzin, to proszę o kontakt. Chyba teraz oprócz takiej chwilowej pomocy, pewnie coraz więcej będzie potrzebować zamieszkania na dłużej. Widząc zryw sąsiedzki, myślę że tanio i szybko można by przygotować kolejne miejsca.
  5. Już w piątek rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził ks. Jerzy Krawczyk – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie AL. Módlmy się za ks. Rekolekcjonistę ale też za siebie nawzajem i zachęcajmy się do udziału w rekolekcjach. W piątek Msze Święte z naukami o godz. 10.00, 12.00 (z udziałem dzieci) i 17.00. Będą dwie drogi krzyżowe: dla dzieci o 11.30 oraz dla wszystkich po Mszy Świętej wieczornej. W sobotę Uroczystość Świętego Józefa. Celebracje Sakramentu Pokuty wraz z nauką i indywidualną spowiedzią będą, o godz. 9.30, 11.30, 16.30. Msze Święte zostaną odprawione po Celebracjach. W niedzielę Msze Święte bez zmian. Zachęcam do pełnego uczestnictwa w rekolekcjach. Z pełnym uczestnictwem – każdego dnia związany jest odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie bądź zmarłych.
  6. Do puszki pod chórem przez cały Wielki Post, możemy składać Jałmużnę Wielkopostną, a do koszyczka ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
  7. Bóg zapłać za elektrośmieci.
  8. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).