III Niedziela Adwentu A.D. 2021 – 12 grudnia 2021 r.

1. Już od piątku rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie na obchód pamiątki Narodzin Bożego Syna. Przypominam, że dobre przygotowanie to korzystanie także z darów, które Bóg zostawił w Kościele: Msza Święta – także w dzień powszedni, spowiedź przed każdą Mszą Świętą, zarówno w niedzielę jak i dzień powszedni, Roraty, w środy i soboty oraz w Wigilię, o godz. 6.30, nabożeństwa w środy i soboty o godz. 6.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czwartki od godz. 15.00. Od czwartku po Mszach Świętych, o godz. 16.00 lub po Roratach, modlimy się nowenną do Dzieciątka Jezus. Kolejna Msza Święta będzie po nowennie.
  2. Za tydzień w niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy Figurki Dzieciątka Jezus i szopki (proszę o przyniesienie).
  3. W tym tyg. w pon. wspominamy Św. Łucję, a we wtorek Św. Jana od Krzyża.
  4. Już w kościele znajduje się odnowiony feretron procesyjny, z nowo namalowanym obrazem MB Częstochowskiej. Namalowała go na desce Pani Magdalena Widelska, a jej mąż Arkadiusz odnowił feretron i pozłocił. Poprzedni obraz – zwykły oleodruk był umieszczony jako pamiątka Roku Maryjnego 1987/1988 i nawiedzenia rodzin. Ładnie się składa, że teraz ten odnowiony feretron z nowym obrazem, będzie nawiedzał nasze domy i rodziny w następnym roku od Środy Popielcowej. Feretrony przygotowywał ks. Stanisław Koproń, który przekazał obraz na tył feretronu, podarowany przez biskupa z Włoch, który kiedyś tu w parafii był obecny na odpuście. Pozostał więc w tym samym miejscu. Więcej o naszym nawiedzeniu rodzin przez obraz MB Częstochowskiej powiem podczas wizyty duszpasterskiej.
  5. Już teraz dziękuję za ofiary złożone na ten obraz. Wpłynęła ofiara 200 zł. Bóg zapłać.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła z racji przyjęcia opłatka wigilijnego. Łącznie wpłynęło 8580 zł. Z rejonu Radnych:
1BubiczAndrzej1020
2BuchajczykAndrzej940
3IwańczukWiesław630
4PaluchKazimierz390
5JurekKrzysztof700
6Tarnogórska-BurakJulita330
7BanakJolanta870
8PituchaJulian1490
9OleksiejPaweł730
10PuławaRegina670
11WójcikPiotr810
  Razem 8580
  • W minionym tygodniu zakupiliśmy 2000 l. oleju opałowego do kościoła na kwotę prawie 8000 zł.
  • Gdyby ktoś potrzebował opłatek, to wraz z listem znajduje się na stoliku pod chórem. Są jeszcze małe świece Caritas.
  • Kościół sprzątały (kartka).
  • Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  • Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką.
  • W środę odbędzie się pogrzeb ś.p. Anny Sztorc, która obecnie mieszkała w Orłowie Murowanym. Msza Święta, o godz. 13.30, a różaniec o godz. 13.00. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Boskiej. Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek … .