III Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 26 stycznia 2020 r.

1. Zakończyłem wizytę duszpasterską. Dziękuję za możliwość spotkania z Wami – zaproszenie mnie do swoich domów. Dziękuję za wspólną modlitwę z rodzinami. Podzieliłem się informacją o naszych misjach parafialnych, zostawiłem w domach modlitwę w intencji dobrego przygotowania do tego wydarzenia. Tą modlitwą będziemy się także modlić w kościele. Na większości stołach czy też półkach widziałem Pismo Święte. W dzisiejszą niedzielę Słowa Bożego, przypominamy sobie o znaczeniu Bożego Słowa w naszym życiu. Ci którzy mają ST zachęcam m. inn. do czytania Psalmów (np. jeden jednego dnia), a może do powrotu do Ewangelii czytanej danej niedzieli. U nas w Kościele wyłożone jest Pismo Święte (Ewangeliarz), uroczyście go przenosimy na czytanie Ewangelii. Dobrze jest wtedy zachować postawę stojącą – aż do momentu odłożenia. Kiedy Biskup przyjeżdża do parafii Ewangeliarzem błogosławi wiernych. Słowo Boże – nie tylko Księga – ma więc centralne miejsce w naszym życiu. W niektórych domach modlitwę rozpoczynałem od czytania fragmentu Pisma Świętego. Czytajmy i rozważajmy Słowo Boże.
  2. Dziękuję także za życzliwe rozmowy, dzielenie się troskami i radościami. Dziękuję serdecznie za wszystkie uwagi, wskazówki, plany. Cieszę się, że widzicie różne potrzeby parafii. W miarę możliwości będziemy je systematycznie realizować. Dzisiaj podejmiemy kilka tematów na spotkaniu Rady Duszpasterskiej – Parafialnej. Po spotkaniu w następną niedzielę podzielę się wnioskami.
  3. W tym tygodniu zostały przyklejone pod oknami paski aluminiowe (kątówki) zasłaniające piankę. Pozostały jeszcze do naklejenia przy choinkach.
  4. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  5. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  6. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – dzień życia konsekrowanego. W tym dniu ofiary na tace przekażemy na zakony kontemplacyjne.
  7. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek – Św. Tomasza z Akwinu, w piątek – Św. Jana Bosko, I sobota lutego – różaniec przed Mszą Świętą, natomiast nabożeństwo po Mszy Świętej.
  8. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny (o czytaniu Pisma Świętego oraz słowa papieży wygłoszone w Auschwitz), Niedzielę (o dzieciach w sieci i realnych zagrożeniach z tym związanych), Mały Gość Niedzielny (łamigłówki, plakat z Dawidem Kubackim).