III niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 24 stycznia 2021 r.

1. Dzisiaj w III niedzielę w ciągu roku, jesteśmy zachęceni do większej refleksji nad Słowem Bożym, poprzez słuchanie i osobistą lub rodzinną lekturę Pisma Świętego.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszki możemy wspomóc poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Tą pomoc przekazujemy za pośrednictwem Caritas.
  3. Jutro święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie św. Bp Tymoteusza i Tytusa, a w czwartek św. Tomasza z Akwinu.
  4. Przypominam, że w każdą środę na pół godz. przed Mszą Świętą odprawiamy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, gdzie polecamy także swoje intencje (dziękczynne, błagalne, przebłagalne). Specjalnie przygotowane kartki są umieszczone na stoliku. Możemy składać swoje intencje w ciągu całego tygodnia do koszyczka pod chórem, a w dniu nabożeństwa przy ołtarzu. Zachętą jest też ten nowo namalowany obraz MB, który znajduje się w kościele. Dziękuję za ofiarę w kwocie 500 zł na ten obraz.
  5. Natomiast w każdą sobotę na pół godz. Przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do MB Jasnogórskiej – Patronki naszej parafii. Na zakończenie tego nabożeństwa po Adoracji otrzymujemy indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  6. Dzisiaj po Mszy Świętej, o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców kl. III przygotowujących się do spowiedzi i komunii świętej. Za tydzień o tej samej porze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  7. Dziękuję Paniom sprzątającym, myjącym i dezynfekującym kościół (kartka).
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).