III niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 21 stycznia 2024 r.

  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Gdyby ktoś jeszcze chciał poprosić kapłana z błogosławieństwem to zapraszam do kontaktu. Dziękuję bardzo serdecznie za wspólną modlitwę, znaleziony czas i rozmowy. Cenne są wszystkie wskazówki i rady. Nieraz i ja podpowiadałem, że warto żyć „ po Bożemu” uczestnicząc w sakramentach świętych. Ciągle budujemy naszą wspólnotę parafialną. Mieszka nas aktualnie w parafii 849 osób. Cieszymy się nowymi parafianami, którzy w ostatnim roku do nas przybyli. Jednak też w dalszym ciągu nas ubywa (22 osoby mniej niż w roku minionym). Bóg zapłać za życzliwość i wożenie księdza przez 3 dni Panu Marianowi Banokowi. Bóg zapłać za złożone ofiary w kwocie 29920 zł.
  2. W ostatnim czasie w Domu Parafialnym trwały prace elektryczne – za co dziękuję Panu Andrzejowi Bubiczowi oraz prace hydrauliczne – za co dziękuje Panom Krzysztofowi Czausowi i Pawłowi Kropornickiemu. W minionym tygodniu Pan Grzegorz Nowak przywiózł i zamonowował nową kuchnię z szafkami i sprzętem agd. Jeszcze trzeba tylko posprzątać i powoli przenosić ze starej kuchni.
  3. Bóg zapłać za złożone ofiary w kwocie 500 zł i 100 zł.
  4. W środę wspominamy Św. Franciszka Salezego, w czwartek Nawrócenie Św. Pawła, a w piątek Św. Bp. Tymoteusza i Tytusa. W następną niedzielę w modlitwie i ofiarami do puszki wesprzemy chorych na trąd.
  5. Kościół sprzątały (kartka).
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  7. Polecam aby zabrać i czytać świąteczną prasę katolicką.