III Niedziela Wielkanocna A.D. 2020 – 26 kwietnia 2020 r.

1. Dokładnie jutro 27 kwietnia, przypada 17 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Trwamy w naszym dziękczynieniu za dar Świątyni – miejsca spotykania się z Bogiem w modlitwie i Liturgii.
  2. Została już wpłacona kolejna rata na spłatę okien w wysokości 30000 zł. W minionym tygodniu wpłynęły kolejne ofiary. Na konto parafialne 4390 zł oraz bezpośrednio 790 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziękuję Panom i Paniom za ogrom pracy włożony w przygotowanie gleby za i obok parkingu oraz za posianie i uwałowanie trawy, a także za podarowanie trawy. (Krzysztofowi, Rafałowi, Arkadiuszowi, Piotrowi, Stanisławowi, Wiesławowi, Tadeuszowi, Grzegorzowi, Urszuli, Barbarze, Wiesławie, Monice)
  4. Od dzisiaj przeżywamy Tydzień Biblijny. Zachęcam do indywidualnej lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego, szczególnie Ewangelii wg. Świętego Mateusza. Przy wyjściu z kościoła możemy wylosować fragment Pisma Świętego.
  5. Od piątku zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe, po Mszy Świętej o godz. 18.00. W piątek spowiedź święta w kościele oraz podczas poświęcenia pól, przed Eucharystiami. Na piątek Ks. Abp Stanisław Budzik udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. W roku 2020 uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (3 maja) zbiega się z obchodem 4. niedzieli wielkanocnej. Zgodnie z zasadami pierwszeństwa dni liturgicznych uroczystość maryjna powinna być obchodzona w poniedziałek (4 maja). Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja 2020 r. Msze Święte odprawimy, o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
  7. Poświęcenia pól odbywają się w wyznaczonych miejscach (gdy będzie padał deszcz w Kościele):

Kolonie,         przy krzyżu przy cmentarzu                                  1 maja, 15.00

Żużlówka, przy krzyżu u Musiejowej                                   9 maja, 15.00

Zarzecze i Zamost, obok Krzysztofa Gładysza, na dole               9 maja, 16.30

Kąt i Centrum, Kapliczka MB Bolesnej                                  16 maja, 16.00

Karpaty, przy krzyżu u Wilk Krystyny                                 1 maja, 16.30

• Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, rozebranie dekoracji świątecznej i posadzenie kwiatów (kartka).
  • Intencje Mszalne na bieżący tydzień (kartka). Są jeszcze wolne intencje. Ks. Marcin będzie z nami na pewno także w maju, dlatego też będziemy razem odprawiać Msze Święte o godz. 18.00. Kto zamówił Mszę Świętą po „majówce”, może ją przełożyć przed „majówką”, na godz. 18.00. Proszę wtedy o telefon z informacją.