III niedziela Wielkanocna A.D. 2022 – 01 maja 2022 r.

1. Dzisiaj także wspominamy Św. Józefa – patrona naszej pracy i naszych rodzin. Polecamy się Jego przemożnej opiece. Dzisiaj zachęceni jesteśmy do czytania Pisma Świętego, podczas VI edycji, która odbywa się pod hasłem „Pokój temu domowi”, które rozpoczyna Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  2. Już jest w kościele Figura Świętego Jana Nepomucena (kilka słów o świętym i figurze).
  3. Jutro wspominamy Św. Atanazego, we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00, w środę Św. Floriana, w piątek święto Św. Ap. Filipa i Jakuba.
  4. W następną niedzielę taca na Seminarium Duchowne.
  5. Przez cały maj odprawiamy nabożeństwa majowe po Mszy Świętej o godz. 18.00. Dzisiaj nabożeństwo po każdej Mszy Świętej, a we wtorek o godz. 17.00, przy kaplicy MB Bolesnej. W następna niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 17.00 przy Figurze MB, przy szkole.
  6. Uroczystość Św. Stanisława Biskupa w tym roku jest przeniesiona na poniedziałek 9 maja.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz rozebranie dekoracji świątecznej (kartka).
  8. Bóg zapłać za ofiary indywidualne w kwocie: 100 zł.
  9. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na ręce Radnych na cele gospodarcze. Wśród tych celów, to troska o utrzymanie cmentarza (wywóz śmieci i koszenie trawy na cmentarzu i w otoczeniu kościoła), a także takie wydarzenia jak odpust parafialny i nasze dożynki oraz inne bieżące prace które wykonujemy oraz ogrzewanie kościoła.
  10. W tym tyg. nabożeństwa z racji I czwartku, piątku i soboty połączymy z nabożeństwem majowym. Do chorych przyjadę w piątek od godz. 9.00.
  11. Intencja papieska na maj: O wiarę dla młodych: Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  14. Zapowiedzi przedślubne: Damian Ryszard Brzyski, kaw. z Oleśnik, par. tut. i Ilona Sylwia Pałyska, panna z Polanówki, par. p.w. M.B. Częstochowskiej w Żabiej Woli.
  15. Program poświęcenia pól:
Kolonieprzy krzyżu przy cmentarzu2 maja, godz. 15.30
Żużlówkaprzy krzyżu u Musiejowej2 maja, godz. 16.30