III Niedziela Wielkanocy A.D. 2021 – 18 kwietnia 2021 r.

1. Dzisiaj przed każdą Eucharystią wsłuchujemy się w słowa z Pisma Świętego, Ewangelii wg. Świętego Marka. Niedziela Biblijna, którą dzisiaj obchodzimy i Narodowe Czytanie Pisma Świętego, to okazja, aby także samemu sięgnąć do Pisma Świętego. Zachęcam dzisiaj aby wylosować fragment z Pisma Świętego i w domu wraz z rodziną przeczytać go i wspólnie się pomodlić.
  2. Za tydzień w niedzielę przeżywamy w naszym Kościele uroczystość 18 r. poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Przypomnę, że poświęcenie kościoła dokonane przed 18 laty, miało miejsce w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2003 roku, przez ś.p. Abp. Józefa Życińskiego. Chcemy w naszych modlitwach dziękować Bogu, za to miejsce – Dom Boży, za ludzi, którzy tworzyli i tworzą parafię, a nade wszystko za kapłanów – przewodników duchowych, którzy nas prowadzili i prowadzą do Boga. Dziękujemy za inicjatorów i budowniczych Świątyni oraz za wszystkich, którzy to miejsce hojnie wspierają swoimi ofiarami. Dziękujemy w końcu Bogu za każdy sakrament, który tu przyjęliśmy i za łaski nam udzielone.
  3. Za tydzień razem z nami będzie się modlił i dziękował za dar Świątyni, ks. Bp Adam Bab. Podczas Mszy Świętej, o godz. 9.00 udzieli naszej młodzieży (9 osób) sakramentu bierzmowania, a podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00 otoczy modlitwą całą wspólnotę parafialną i poświęci odnowione tabernakulum, chrzcielnicę i obraz. Na tą Eucharystię szczególnie zapraszam także Marianów, do swojego patrona Św. Mariana, którego relikwie mamy w naszym kościele (przypada wspomnienie Św. Mariana i imieniny).
  4. W piątek Uroczystość Św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
  5. Dziękuję Panu Sławomirowi za zrobienie porządku obok cmentarza. Otóż, proszę bardzo serdecznie, że jeśli korzystamy z sąsiedniej działki do składowania tymczasowego wieńców – biomasy, to bardzo proszę, aby się dostosować do tego, że tam możemy tylko złożyć to co nadaje się do spalenia lub ziemię. Jeśli zanosimy tam wieńce, kwiaty to też można od razu to tam spalić, a jeśli jest mokre to zostawić, a my od czasu do czasu będziemy spalać. Jeśli zanosimy kwiaty doniczkowe to ziemię należy wyrzucić oddzielnie. Plastik, celafon, folia, donice i szkło nie nadają się do spalenia i tam wyrzucania, więc proszę tego nie robić. Stamtąd sprzątnęliśmy 2 duże worki odpadów nie nadających się do spalenia. Chyba już dawno powinny skończyć się te czasy rzucania śmieci byle gdzie, za ogrodzenie. Zostawiliśmy tam worek na takie odpady, chociaż przypomnę, że śmietniki znajdują się przy wyjściu z cmentarza z przodu i tu należy wrzucać takie odpady. Tu znajduje się też innego koloru worek i nawet z podpisaną kartka, że do niego należy wrzucać bioodpady – tylko bioodpady. Dziękuję wszystkim którzy to rozumieją i bardzo proszę, żebyśmy nie utrudniali sobie życia i nie nadawali dodatkowej pracy, tym którzy później po nas musza posprzątać. Mamy chyba dobry pomysł z tymi workami, więc teraz jeszcze proszę o kulturę i poszanowanie pracy przy składowaniu bioodpadów.
  6. Przypomnę tylko kandydatom do bierzmowania oraz świadkom, o próbie w sobotę o godz. 16.00. Po niej będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Przypomnijcie swoim rodzinom, aby także skorzystali ze spowiedzi i za Was ofiarowali dar Eucharystii. Spowiadam każdego dnia w kościele przed Eucharystią.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i pomoc w rozebraniu dekoracji. (kartka).
  8. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone w kwocie: 400 zł na tabernakulum i relikwiarium oraz na konto 100 zł i 50 zł.
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  11. Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. Zofii Stefaniak. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek …