IV Niedziela Adwentu A.D. 2019 – 22 grudnia 2019 r.

1. We wtorek dzień Wigilii. Wigilia oznacza czuwanie. Przygotowuje do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego. Możemy tego dnia zachować charakter postny. Pamiętajmy o stole wigilijnym, na którym znajdzie się poświęcony opłatek, świeca Caritas, która symbolizuje łączność z potrzebującymi oraz tymi których zabraknie, a także Pismo Święte. Przeczytajmy fragment Ewangelii wg. Świętego Łukasza, rozdział 2. Odmówmy Ojcze nasz, zaśpiewajmy kolędę, podzielmy się opłatkiem, wspólnie cieszmy się tym czasem śpiewając kolędy.
  2. Zapraszam we wtorek na ostatnie Roraty, o godz. 6.30, poprzedzone nowenną. Będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych – szczególnie tych, którzy odeszli od nas w tym roku.
  3. Gdyby ktoś jeszcze chciał otrzymać opłatek, można go otrzymać w zakrystii.
  4. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  5. Dziękuję Panom Piotrowi i Pawłowi oraz Kamilowi i Mirosławowi za wycięcie, obsadzenie i ustawienie choinek i podstawy dekoracji. Teraz już pozostało dekorowanie. Dziękuję za przekazanie choinek.
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  7. Cały tydzień jest bardzo bogaty liturgicznie – wspominamy:

– Narodzenie Pańskie, Msze Święte, godz. 24.00 – Pasterka (taca na Pasterce na „Fundusz Obrony Życia”), 9.00 i 11.00

– Świętego Szczepana, Msze Święte, godz. 9.00 i 11.00 (taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski)

– 27 grudnia – Świętego Jana – będziemy błogosławić wino, o godz. 9.00 i 16.00

– 28 grudnia – Świętych Młodzianków

• W następną niedzielę Świętej Rodziny zapraszam do kościoła całymi rodzinami. Po Mszach Świętych będzie indywidualne błogosławieństwo rodzin przed obrazem Świętej Rodziny, o godz. 9.00 i 11.00.
  • Na ogrzewanie kościoła z racji przyjęcia poświęconego opłatka z parafii złożono ofiary w wysokości 6660 zł. Bóg zapłać za ten dar.
  • Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie Misjonarza Afryki – o. Mariusza. Zakupiliśmy kawy i bawółek na kwotę ponad 4000 zł.
  • Dzisiaj poświęcimy figurki Dzieciątka Jezus.
  Rejon Ranego/ej Kwota
1 Bubicz Andrzej 860
2 Buchajczyk Andrzej 570
3 Iwańczuk Wiesław 460
4 Paluch Kazimierz 275
5 Jurek Krzysztof 640
6 Dzirba Czesława 390
7 Niedziela Teresa 590
8 Pitucha Julian 960
9 Oleksiej Paweł 500
10 Wilk Barbara 670
11 Wójcik Piotr 745
  Razem   6660
  1. Program wizyty duszpasterskiej (kartka). Zostały rozniesione kartoteki. Gdyby ktoś nie wiedział jak wypełnić spokojnie to zrobimy podczas wizyty duszpasterskiej. Jedna kartoteka jest na jedną rodzinę. Gdyby w którymś domu brakowało będę miał ze sobą. Zapisujemy w niej tylko osoby aktualnie mieszkające (nie zameldowane). Podczas wizyty przekaże w każdym domu obrazek ze Świętym Maksymilianem, z informacją o misjach parafialnych, które odbędą się 18 – 25 października 2020 roku oraz modlitwą w intencji misji (naszego przygotowania i dobrego przeżycia). Odwiedzając domy będę się razem z wami modlił, błogosławił oraz rozmawiał szczególnie na temat misji. To nasze najważniejsze wydarzenie w następnym roku, a także w ostatnich i najbliższych latach, ponieważ misje powinny być organizowane co ok. 10 lat.
  2. Polecamy prasę katolicką – Na święta Bożego Narodzenia zostały przygotowane podwójne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w cenie: Niedziela – 10 zł, Gość Niedzielny – 10 zł. Jest także Mały Gość Niedzielny.
  3. We środę odbył się pogrzeb ś.p. Ryszardy Błaziak. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu przez orędownictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek … .