IV Niedziela Adwentu A.D. 2020 – 20 grudnia 2020 r.

1. Zapraszam serdecznie na Roraty, w środę i w czwartek w Wigilię (będziemy modlić się za wszystkich zmarłych z naszej parafii w 2020 roku – nie potrzeba podawać imion zmarłych. Można natomiast dołączyć innych zmarłych zapisując na kartce i przynosząc przed Mszą do zakrystii).
  2. W poniedziałek nowenna do Dzieciątka Jezus, przed Mszą Świętą, o godz. 15.45, natomiast w środę i czwartek po Roratach.
  3. Wigilia oznacza czuwanie. Przygotowuje nas do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego. Możemy tego dnia zachować charakter postny. Pamiętajmy o stole wigilijnym, na którym znajdzie się poświęcony opłatek, świeca Caritas, która symbolizuje łączność z potrzebującymi oraz tymi których zabraknie, a także Pismo Święte. Przeczytajmy fragment Ewangelii wg. Świętego Łukasza, rozdział 2. Odmówmy Ojcze nasz, zaśpiewajmy kolędę, podzielmy się opłatkiem, wspólnie cieszmy się tym czasem śpiewając kolędy. Jest to inny czas niż zwykle, ale najważniejsze jest nasze czyste serce w którym ma zawsze miejsce Jezus Chrystus.
  4. W Narodzenie Pańskie, Msze Święte, godz. 24.00 – Pasterka (taca na Pasterce na „Fundusz Obrony Życia”) oraz 9.00 i 11.00. W Świętego Szczepana, Msze Święte, godz. 9.00 i 11.00 (taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski). 27 grudnia – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszam do kościoła całymi rodzinami. Po Mszach Świętych będzie indywidualne błogosławieństwo rodzin przed obrazem Świętej Rodziny, o godz. 9.00 i 11.00. Tego dnia także wspominamy Świętego Jana – będziemy błogosławić i podawać wino. Można także przynieść swoje.
  5. Od 28 grudnia rozpocznę spacer duszpasterski po parafii, modląc się z Wami przy domach i błogosławiąc Waszym rodzinom. Pamiątkowy Krzyż Misyjny, który przyniosę niech będzie znakiem naszej wiary i modlitwy za całą parafię i czas Misji Świętych. Danego dnia, podczas Mszy Świętej, o godz. 17.00 będę modlił się za dany rejon. Program znajduje się w liście oraz wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  6. Dzisiaj już zbieraliśmy ofiary na tace w tradycyjny sposób. Bóg zapłać za nie. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji opłatka na ogrzewanie kościoła, w kwocie 4470 zł. Zakupiliśmy w tym tygodniu olej, na kwotę 2240 zł, czyli za połowę zebranej sumy. Gdyby ktoś jeszcze chciał otrzymać opłatek, można go odebrać ze stolika pod chórem.
  7. Dziękuję Paniom sprzątającym i dezynfekującym kościół (kartka).
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  9. Na stoliku pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć ofiary na Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Bóg zapłać.
  10. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Są nowe numery: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego (w środku szopka).
  11. We wtorek odbędzie się pogrzeb ś.p. Aliny Socha. Polećmy Ja Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek … .