IV niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 30 stycznia 2022 r.

1. Dzisiaj w dniu modlitw w intencji chorych na trąd, będziemy mogli złożyć także ofiary do puszki na pomoc trędowatym.
  2. Podsumowując wizytę duszpasterską, pragnę przedstawić nasze statystyki: Mieszka nas w Oleśnikach 910 osób w 293 domach, z czego przyjęto mnie w 262 domach. Przy okazji wizyty duszpasterskiej złożyliście ofiary, łącznie 22270 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać. Te pieniądze są na naszym koncie bankowym i ufamy że oprócz zapłaty za renowację Figury Św. Jana Nepomucena, będą stanowiły wkład własny jeśli zostanie ogłoszony konkurs na termomodernizację kościoła i domu parafialnego.
  3. Odwiedzając domy modliłem się o Boże błogosławieństwo i podkreślałem łączność ze wszystkimi. Starałem się nas przygotowywać na nawiedzenie obrazu MB Jasnogórskiej w naszych domach, które rozpoczniemy od Wielkiego Postu. To nawiedzenie zakończy się w tym roku. Do każdego domu możemy zaprosić Matkę Bożą, ustalając z sąsiadami dogodny dzień. Jednak dla porządku, obraz rozpoczyna nawiedzenie od końca Kąta (podążając po obu stronach ulicy). Przyjmujemy obraz od sąsiadów. Nawiedzenie trwa jedną dobę, w gronie rodziny. Rodzina, która pragnie przyjąć obraz przychodzi na wieczorową Mszę Świętą w tygodniu lub odpowiednią w niedzielę i święta. Tu w modlitwie poleca Bogu ten czas nawiedzenia. Powinniśmy wcześniej wyspowiadać się. Tu w kościele będą do odebrania akty oddania rodziny MB Jasnogórskiej oraz pamiątkowe obrazki. Do parafialnej Księgi Oddania Matce Bożej, którą otrzymaliśmy z Jasnej Góry, będziemy mogli wpisać wszystkich członków rodziny. Na bieżąco będę informował w którym rejonie znajduje się obraz. 1 stycznia w Święto Bożej Rodzicielki całą parafią oddamy się w opiekę MB.
  4. Przed nawiedzeniem, w niedzielę 27 lutego, planujemy udać się na Jasną Górę z naszym obrazem, aby tam paulini poświęcili go. Wyjazd planujemy po Mszy Świętej, o godz. 11.00. Można się już zgłaszać. Pozostaniemy na Apelu Jasnogórskim, a powrócimy nad ranem.
  5. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Taca przeznaczona jest w tym dniu na zakony kontemplacyjne. Są do zakupienia gromnice wraz z osłonkami.
  6. W czwartek św. Błażeja. Raz w roku we wspomnienie św. Błażeja. Podczas Mszy Świętych będzie modlitwa o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, a także błogosławienie gardeł świecami.
  7. W sobotę wspominamy św. Agaty, a w sobotę Św. Pawła Miki i Towarzyszy.
  8. W tym tygodniu w pierwszy  czwartek, piątek i sobotę miesiąca, nabożeństwa po Mszach Świętych o godz. 16.00. A w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej, o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzę naszych chorych w domach.
  10. Na zewnątrz znajduje się plakat o Hospicjum w Lubartowie, prowadzonym przez parafię p.w. św. Anny w której posługuje ks. Tomasz. Możemy to hospicjum wesprzeć materialnie poprzez przelew na podane konto lub od poniedziałku do następnej niedzieli do puszki która będzie na stoliku pod chórem.
  11. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  14. Wczoraj w Fajsławicach odbył się pogrzeb ś.p. Stefani Nowak, naszej parafianki. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu, przez wstawiennictwo MB. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek …