IV niedziela Wielkanocna A.D. 2022 – 08 maja 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego.
  2. Jutro uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00.
  3. Na Mszę Świętą jutro na godz. 18.00 zapraszam rodziców i dzieci z klasy IV – po Mszy i majówce spotkanie.
  4. W piątek wspomnienie MB Fatimskiej, a po Mszy Świętej o godz. 18.00, pierwszy Różaniec Fatimski połączony z majówką. W sobotę święto Św. Macieja.
  5. Dzisiaj nabożeństwo majowe, o godz. 17.00 przy Figurze MB, przy szkole (tam się od razu spotykamy).
  6. Przy poświęceniu pól kiedyś usłyszałem dwie dobre rady, kiedy dopytywałem się o pracę na polu i jej owoce: – pierwsza: pracy proszę księdza na wsi zawsze jest dużo i nie da się jej przerobić, dlatego tu jesteśmy na modlitwie robiąc sobie przerwę, – druga: nie ma co się martwić proszę księdza, Bóg da sobie radę i będzie dobra pogoda, On wie co i kiedy. Ten spokój tych, którzy to mówili prowadzi jednak do Boga od którego wszystko mamy i któremu to zawdzięczamy. Zachęcam Was też do takiej postawy i stawania przed Panem Bogiem z ufnością, a nade wszystko nie zapominania o tym. Taka refleksja patrząc na udział w nabożeństwach majowych. Dziękuję tym, którzy to rozumieją i znajdują czas na modlitwę.
  7. Obraz MB Jasnogórskiej w znaku nawiedzenia, mija już kościół, jest na ul. kościelnej. Teraz będą przyjmować go rodziny z Karpat Górnych i Dolnych (łącznie). Zapraszam rodziny które danego dnia przyjmują obraz na Msze Świętą i nabożeństwo majowe. Jest możliwość przed Mszą Świętą skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz rozebranie dekoracji świątecznej (kartka).
  9. Bóg zapłać za ofiary indywidualne w kwocie: 200 zł.
  10. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na ręce Radnych na cele gospodarcze. Trwa już sezon koszenia trawy. Dziękuję za pomoc na cmentarzu Panom Bogdanowi i Kazimierzowi. Polecam się też pomocy tu przy kościele i parkingu.
  11. Intencja papieska na maj: O wiarę dla młodych: Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.
  12. W środę 11 maja, o godz. 18.00 w GOK Trawniki będą konsultacje w związku z przebiegiem linii kolejowej nr 54, przez naszą gminę i naszą miejscowość. Proszę o zainteresowanie się tym tematem.
  13. Do końca czerwca musimy złożyć w Gminie, bądź drogą elektroniczną deklarację CEEB (Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków), tzn. zadeklarować czym ogrzewamy dom.
  14. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  16. Wczoraj został pochowany na cmentarzu ś.p. Mariusz Jakimcio. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu, przez wstawiennictwo Matki Bożej.
  17. Program poświęcenia pól:
Kolonieprzy krzyżu przy cmentarzu2 maja, godz. 15.30
Żużlówkaprzy krzyżu u Musiejowej2 maja, godz. 16.30