Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata A.D. 2023

1. Ten tydzień to ostatni w obecnym roku liturgicznym. Za tydzień już I niedziela Adwentu, która rozpocznie nowy rok liturgiczny.
  2. Za tydzień podczas obu Mszy Świętych poświecimy opłatki, które później nasi Radni przyniosą do naszych domów. Wraz z opłatkami przekażą nam List od Proboszcza podsumowujący ostatni czas a także zawierający plany na przyszłość. Przy tej okazji prosimy o ofiary na ogrzewanie kościoła.
  3. Informuję już, że rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszej parafii, w dniach 8 – 10 grudnia. Poprowadzi je Ks. Piotr Makowski, student na KUL, pochodzący z diecezji Elbląskiej.
  4. Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  5. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy III otrzymają medaliki Niepokalanej.
  6. W czwartek wspominamy Św. Andrzeja Apostoła.
  7. Piątek i sobota są pierwszymi miesiąca grudnia. Zapraszamy na Msze Święte wynagradzające na godz. 16.00 a po nich na nabożeństwa. Do chorych udam się 15 grudnia w piątek.
  8. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w kwocie 200 zł. Bóg zapłać za pracę Panu Andrzejowi.
  9. Ostatnio nie mówiłem co udało się zrobić przy okazji remontów. Widzimy jak wygląda Dom Parafialny z zewnątrz. To co udało się zrobić to więcej niż planowaliśmy. Ostatnio została położona kostka (ułożone schody i wejście do Domu). Prace trwają także wewnątrz. Jest już odnowione piętro. Ostatnio w całym domu zamontowano nowe drzwi wewnętrzne. Działa już w całości nowe ogrzewanie wraz z instalacją. Przygotowywana jest elektryka i prace wykończeniowe w pomieszczeniu gdzie będzie kuchnia. Zostały zmówione meble kuchenne i zakupiony sprzęt AGD. Jak słyszymy, jest tego bardzo dużo. Dziękuję za każdą pomoc i życzliwość, za pracę i ofiary pieniężne. Chcemy do wiosny aby już zamontować nową kuchnię, a następnie przejdziemy do remontu jadalni korytarza i łazienki. Ponadto chcielibyśmy w następnym roku wymurować garaż oraz położyć kostkę. To też jest duży plan, tak aby zaprosić wszystkich na Dzień Otwartych Drzwi i kawę.
  10. Kościół sprzątały (kartka)
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. We wtorek, odbędzie się pogrzeb ś.p. Henryka Dudka. Różaniec o godz. 13.30 a Msza Święta o 14.00. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej.