Najświętszej Trójcy A.D. 2019 – 16 czerwca 2019 r.

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam o darze jedności. Jedność doskonała jest między Osobami Bożymi. Do takiej jedności w wymiarze międzyludzkim chcemy i my dojrzewać.
  2. Dzisiaj ofiary na tacę przekazujemy na Seminarium Duchowne w Lublinie. Bóg zapłać.
  3. Jutro wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte będą, o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy Św. O godz. 10.00 wyruszymy z procesją do 4 ołtarzy wkoło Karpat – najpierw ul. Kościelną, a powrócimy dołem wzdłuż rzeki: 1 ołtarz – przy krzyżu obok Teresy Niedzieli, 2 ołtarz – przy posesji Ewy Wójcik, 3 ołtarz – przy posesji Jana Dzirby, 4 ołtarz – przy krzyżu obok Krystyny Wilk. Proszę przygotować trasę na przejście procesji. Radne z Karpat przekazały rodzinom zaangażowanym informacje. W środę po Mszy o 19.00 tu się spotkamy i przekażemy materiały na dekorację. Proszę dziewczynki już o zbieranie kwiatów, a później o sypanie podczas procesji. Zapraszam dzieci rocznicowe a także inne mniejsze dzieci. Już wiem że niektóre mamy planują ładnie ubrać dzieci i wyposażyć w koszyczki, a chłopców zapraszam do niesienia różańca. Ofiary na tacę przeznaczymy na Centrum Jana Pawła II.
  5. Na zakończenie oktawy, za tydzień, proszę o przygotowanie ołtarzy tradycyjnie: Straż, Legion Maryi, Dzieci rocznicowe i młodzież która była w tamtym roku u bierzmowania.
  6. Wczoraj firma dokonała szczegółowego wymierzenia okien, a także zdjęła witraż z prezbiterium. Udało się zdjąć bez uszkodzeń. Jednak jest sporo braków, które będą uzupełniane, będzie wyprostowany i usztywniony. Wróci na miejsce wraz już z nowym oknem.
  7. Dziękuję za wczorajsze pielgrzymowanie do Kodnia.
  8. Już możemy się zapisywać na pielgrzymkę do Lichenia, Gietrzwałdu i Świętej Lipki, w dniach 5-6 października.
  9. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  10. W ostatnim czasie złożono ofiary bezimienne na kościół (wymianę okien): 100, oraz cztery ofiary po 50 zł. Bóg zapłać.
  11. Dziękuję także za ofiary, które radni zbierają. W następną niedzielę podam ile zebraliśmy z podziałem na rejony.
  12. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.00, zapraszam Radę Parafialną na spotkanie do Domu Parafialnego.
  13. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.