Najświętszej Trójcy A.D. 2020 – 07 czerwca 2020 r.

1. Wczoraj w Liturgii wspominaliśmy Bł. Marię Karłowską, której relikwie mamy w naszym kościele. Całe swoje życie oddała, aby z zapałem prowadzić działalność dobroczynną wśród chorych, ubogich i potrzebujących, wśród wielodzietnych rodzin i rozbitych małżeństw w najnędzniejszych dzielnicach miast. Od 1892 r. poświęciła się opiece nad dziewczętami słabymi i zagubionymi moralnie. Miejscem ewangelizacji były dla niej bramy kamienic, cmentarz, ulica, dom publiczny, więzienie, oddział w szpitalu miejskim przeznaczony dla kobiet z chorobami wenerycznymi. Dzięki Bożej pomocy udało się jej otworzyć 9 ośrodków wychowawczych, wyposażonych w różnorodne warsztaty pracy, gdzie wychowanki miały możliwość rehabilitacji społecznej i religijnej. W roku 1894 Maria Karłowska założyła Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, którego zawołanie brzmi: „Szukać i zbawiać to, co zginęło”. Zmarła w opinii świętości 24 marca 1935 r. na Pomorzu. 6 czerwca 1997 r. św. Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Zakopanem ogłosił ją błogosławioną.
  2. Dzisiaj jeszcze w adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się przez Jej wstawiennictwo.
  3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. Jutro po Mszy Świętej i nabożeństwie zapraszam Służbę Liturgiczną na zbiórkę.
  5. W czwartek Boże Ciało. Msze Święte będą, o godz. 8.00 i 10.00, a po Niej procesja (schodząc z posesji kościoła skręcimy w lewo, a później w prawo na poprawiony most, I ołtarz przy posesji Państwa Czyżów, potem przejdziemy traktem w stronę Zapłocia i II ołtarz przy posesji Pani Barbary Ciepłowskiej, przejdziemy dalej, przez Żużlówkę, aż do skrzyżowania z drogą na Trawniki, III ołtarz przy krzyżu po drugiej stronie posesji Państwa Musiejów, skręcimy w prawo i IV ołtarz przy ogrodzeniu szkoły, przy Figurze MB, następnie dołem obok straży wrócimy do kościoła. Ofiary zbierane na tacę przekażemy na Centrum Jana Pawła II w Lublinie. Podczas Liturgii, do takiej zalicza się też procesję Eucharystyczną nie obowiązuje ograniczenie – limit wiernych. Więc bądźmy spokojni.
  6. W poniedziałek wspomnienie Świętej Jadwigi, we wtorek rocznica poświęcenia kościoła katedralnego, a w sobotę Świętego Antoniego z Padwy.
  7. Bóg zapłać za ofiarę w wysokości 100 zł. Bóg zapłać Panu Krzysztofowi za wywiezienie śmieci z cmentarza.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i pomoc w koszeniu trawy. (kartka).
  9. Intencje Mszalne na bieżący tydzień (kartka).
  10. Zapowiedź przedślubna: Grzegorz Łukasz Hawrył, kaw. z Oleśnik, par. tut. i Agata Tarkowska, panna z Piotrowic, par. Bystrzyca Stara; Krzysztof Kroczyński, kaw. z Oleśnik, par. tut. i Ewelina Anna Ignatiuk, panna z Bazar, par. Częstoborowice.
  11. Polecam aby zabrać Gościa Niedzielnego, Niedzielę.
  12. Dzisiaj ofiarami do puszki wesprzemy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, a za tydzień ofiary na tacę przeznaczymy na Seminarium Duchowne.