Niedziela Palmowa Męki Pańskiej A.D. 2021 – 28 marca 2021 r.

1. Dzisiaj wkraczamy w obchody Wielkiego Tygodnia. To bardzo ważny czas dla wszystkich katolików. Zachęcam aby go we właściwym usposobieniu przeżywać: z czystym sercem oraz wyciszeniem i modlitwą.
  2. Dzisiaj serdecznie zapraszam na godz. 17.00, na Drogę Krzyżową, która odbędzie się na terenie parafialnym przed kościołem. Starsze osoby mogą uczestniczyć w niej także w kościele. Serdecznie zapraszam!
  3. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, jestem w konfesjonale od godz. 15.30 od poniedziałku do środy.
  4. Szczegółowy program Triduum Paschalnego znajduje się na plakatach. Podam jednak też wszystkie informacje. Triduum rozpoczniemy Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, w czwartkowy wieczór, o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy – miejsca przechowywania NS, gdzie będziemy czuwać na modlitwie (po Liturgii, przez całą noc i piątek). Serdecznie zapraszam parafian indywidualnie oraz w wyznaczonych porach w nocy z podziałem na rejony (kartka). W piątek zapraszam na 10.00 dzieci i młodzież do wspólnego czuwania. O godz. 11.00 w Wielki Piątek – Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek, o godz. 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary które złożymy w Wielki Piątek przy adoracji krzyża przekażemy na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Tego dnia, od godz. 8.00 do 13.30 adoracja przy Grobie Pańskim. Znajdźmy czas tego dnia też na wyciszenie i modlitwę tu w świątyni – nie tylko przy poświęceniu pokarmów. Tego dnia chociaż nie obowiązuje post, możemy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wigilię Paschalną rozpoczniemy, o godz. 20.00. Składa się z czterech części: Liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej. Przynieśmy ze sobą świece od chrztu, abyśmy odnowili nasze przyrzeczenia chrzcielne. To już podczas tej Liturgii w Wielką Noc zabrzmi radosne Alleluja. Procesja rezurekcyjna rozpocznie się, w niedzielę, o godz. 6.00, a po niej Msza Święta. Następna będzie o godz. 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00.
  5. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczymy na dekorację grobu i kwiaty.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w kwocie: 100 zł.
  7. Przypominam o jałmużnie wielkopostnej.
  8. Dziękuję Rodzinom sprzątającym, myjącym i dezynfekującym kościół (kartka). Dziękuję wielu osobom – mężczyznom za wczorajszą pracę przed kościołem i wokół parkingu: za przycięcie drzew, za ścięcie – wyrwanie drzew przy toalecie, za udrożnienie kanalizacji od kościoła, za pracę przy montażu w kościele, za przygotowanie drogi krzyżowej. Z całego serca Bóg zapłać!
  9. Widzimy w kościele nowe – odnowione tabernakulum i całkiem nowe relikwiarium. To jeszcze nie koniec wystroju, jak dobrze pamiętacie z projektu. Ponieważ chcemy już przygotowywać dekorację świąteczną, dlatego poprosiłem artystów, że jeśli coś jeszcze uda się przywieźć do środy to będzie, jeśli nie to dopiero po świętach, czy też po rozebraniu dekoracji zamontuje się resztę przy ołtarzach bocznych. Ale już widać – nie tylko na zdjęciach – efekt.
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).