Niedziela Palmowa Męki Pańskiej A.D. 2022 – 10 kwietnia 2022 r.

1. Otrzymaliśmy serdeczne pozdrowienia i zapewnienie w modlitwie od o. Misjonarza Stanisława.
  2. Dziękuję Panu Maciejowi Olechowi, że zgodził się posługiwać dzisiaj, a także podczas Triduum Paschalnego – Święta Wielkanocne.
  3. Dzisiaj wkraczamy w obchody Wielkiego Tygodnia. To bardzo ważny czas dla wszystkich katolików. Zachęcam, aby go we właściwym usposobieniu przeżywać: z czystym sercem oraz wyciszeniem i modlitwą.
  4. O godz. 17.00 zapraszamy dzisiaj na naszą Drogę Krzyżową po Oleśnikach. Rozpoczniemy przy kościele.
  5. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, jestem w konfesjonale na pół godz. przed Mszą Świętą.
  6. Zbliża się szczególny czas – Triduum Paschalne. To jedna Liturgia, która rozpoczyna się znakiem krzyża w Wielki Czwartek, na początek Mszy Świętej, a kończy się Zmartwychwstaniem Pańskim. To 3 Misteria Chrystusa: Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. Te 3 dni liczone są od czwartku wieczora. Czyli trzeci dzień to Zmartwychwstanie, które już zaczynamy świętować w Wielką Noc. Znajdźmy czas na całość Triduum. Odłóżmy wtedy zbędne praca. Więcej ich wykonajmy do czwartku, tak aby wygospodarować czas dla siebie i odkrycia Misterium Paschy. Szczegółowy program Triduum Paschalnego znajduje się na plakatach. Podam jednak też wszystkie informacje. Triduum rozpoczniemy Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, w czwartkowy wieczór, o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy – miejsca wystawienia NS, gdzie będziemy czuwać na modlitwie (po Liturgii, przez całą noc i piątek). Serdecznie zapraszam parafian indywidualnie oraz w wyznaczonych porach w nocy z podziałem na rejony (kartka). Cały Wielki Piątek jest szczególny, dlatego zapraszam w dowolnych godzinach na czuwanie do kościoła. Na 10.00 zapraszam do indywidualnego czuwania dzieci i młodzież. O godz. 11.00 w Wielki Piątek – Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek, o godz. 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary, które złożymy w Wielki Piątek przy adoracji krzyża przekażemy na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Tego dnia, od godz. 8.00 do 13.30 adoracja przy Grobie Pańskim, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Znajdźmy czas tego dnia też na wyciszenie i modlitwę tu w świątyni – nie tylko przy poświęceniu pokarmów. Tego dnia chociaż nie obowiązuje post, możemy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wigilię Paschalną rozpoczniemy, o godz. 20.00. Składa się z czterech części: Liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej. Przynieśmy ze sobą świece od chrztu, abyśmy odnowili nasze przyrzeczenia chrzcielne. To już podczas tej Liturgii w Wielką Noc zabrzmi radosne Alleluja. Woda będzie poświęcona podczas tej Liturgii o godz. 20.00 i dostępna przez cały okres wielkanocny. Procesja rezurekcyjna rozpocznie się, w niedzielę, o godz. 6.00, a po niej Msza Święta. Następna będzie o godz. 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00.
  7. Bóg zapłać Państwu Janowi i Danucie Jagiełło, za udostępnienie łąki w pobliżu parkingu. Bóg zapłać za gotowość do pracy i za już wykonane prace rodzicom dzieci komunijnych. W tym miejscu po uprawieniu gleby zostanie posiana łąka kwietna. Przez cały rok będą tam kwiaty miododajne, a na jesień będziemy ją kosić żeby te kwiaty dalej się rozsiewały.
  8. Bóg zapłać Panu Pawłowi za pomoc już w przygotowaniu dekoracji – polecam się innym! A dekoracja tegoroczna będzie … .
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone w kwocie: 100 zł, 100 zł. Na dekorację Grobu Pańskiego i kwiaty złożyliśmy dotychczas 840 zł. Można jeszcze złożyć taką ofiarę do koszyczka.
  10. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).