Niedziela Świętej Rodziny A.D. 2020 – 27 grudnia 2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy Świętej zapraszam do indywidualnego błogosławieństwa rodziny. Za chwilę będziemy błogosławić i podawać wino.
  2. Od jutra 28 grudnia udam się do Was, aby modlić się z Wami przy domach i błogosławić Waszym rodzinom. Możemy w domu na czas naszego spotkania przygotować wszystko tak jak do wizyty duszpasterskiej, a po naszej wspólnej modlitwie już w gronie rodziny pokropić wnętrze naszych domów. Danego dnia, zapraszam Was na Mszę Świętą, o godz. 17.00. Wspólnie będziemy się modlić za dany rejon. Gdyby kogoś nie było w domu lub nie mógł mnie przyjąć, a może przyjść do kościoła to także zapraszam. Tu w kościele także będzie do odebrania Krzyż Misyjny i obrazki. Ofiary, które w tym roku będziecie składać przeznaczymy na wykonanie dwóch ołtarzy bocznych wraz z renowacją tabernakulum. Można ofiarę przynieść także do kościoła, lub w inny znany sposób przekazać. Będę miał z sobą książkę intencji, aby zamówić Msze Święte.
  3. Od Wigilii w naszym kościele jest już odrestaurowana chrzcielnica. Pierwotnie wykonana była w roku 1996 roku z mosiądzu. Po 24 latach wymagała odnowienia. Została oczyszczona i na zewnątrz i w środku. Doszły także pewne elementy: od krzyża spływa kropla wody, która symbolizuje chrzest święty, a na dole znajdują się fale, przypominające wodę – wspólnotę ochrzczonych do której dołącza nowo ochrzczony. Wewnątrz znajdują się najstarsze symbole chrześcijan, czyli ryby. To wszystko zostało artystycznie wykonane – wyrzeźbione w mosiądzu. Całość została patynowana (mniej się świeci, ale też dzięki temu będzie tworzyła całość z nowymi ołtarzami bocznymi). Wczoraj już nam służyła.
  4. W czwartek na zakończenie roku kalendarzowego, po Mszy Świętej, o godz. 16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w mijającym roku 2020.
  5. W Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. W tym dniu także będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, zamiast w I niedzielę miesiąca. Ten dzień jest też Światowym Dniem modlitwy o pokój.
  6. W I sobotę miesiąca nabożeństwo po Mszy Świętej, o godz. 16.00.
  7. Dziękuję za grę na organach i śpiew od Pasterki do dzisiaj Panu Maciejowi Olechowi.
  8. Dziękuję Paniom sprzątającym i dezynfekującym kościół oraz dekorującym na Święta (kartka). Dziękuję Panom za pomoc w przygotowaniach oraz wywóz śmieci z cmentarza.
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Są nowe numery: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego.