Odpust i dożynki parafialne

XX niedziela w ciągu roku A.D. 2023 – 20 sierpnia 2023 r.

  1. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę w minionym tygodniu na cmentarzu parafialnym i dzisiaj podczas naszego Odpustu – Święta Parafii. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniach wszystkim, którzy włączyli się czynnie w nasze uroczystości: na cmentarzu, w kościele, dokoła kościoła oraz w wielu miejscach naszej miejscowości. Bóg zapłać za dekoracje, korowód dożynkowy.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za posługę Słowa, modlitwę i Eucharystię naszemu Rodakowi Ks. Zbigniewowi Szabale. W tym roku przeżywa Jubileusz 25 rocznicy sakramentu święceń. Zapewniamy Cię o naszych modlitwach.
  3. Bóg zapłać za okazaną pomoc i życzliwość w przygotowaniu uroczystości. Państwo Łukasz i Olga Mrugała w tym roku są naszymi Starostami Dożynek. Pani Mirosławie Mazurek, za wykonanie wieńca dożynkowego i dekoracji w kościele i poza kościołem. Bóg zapłać sprzątającym kościół, pomagającym w dekoracji, koszącym trawę, itd. (kartka). Bóg zapłać za dekoracje balotów i stworzenie dekoracji dożynkowej przed kościołem a także w wielu miejscach naszej miejscowości. Dziękuję też za posługę przy wydawaniu zimnego picia, waty cukrowej, cukierków, cebularzy i szczyp. Tym wszystkim proszę poczęstujmy się przy wyjściu z kościoła. Dziękuję Pani Sołtys za okazaną pomoc. Dziękuję za asystę ciągników, quadów i motorów oraz Straży Pożarnej. Dziękuję za wszystkie dary przyniesione do dekoracji i do Domu Parafialnego, a Paniom za pomoc w kuchni.
  4. Jeszcze w tym tygodniu przyjmuję zgłoszenia na pieszą pielgrzymkę z Lublina do Wąwolnicy, w sobotę 2 września.
  5. Do piątku będziemy modlić się nowenną do MB Częstochowskiej, po Mszy Świętej, o godz. 18.00. W samą uroczystość MB Częstochowskiej, w sobotę Msze Święte, o godz. 9.00 i 18.00.
  6. Bóg zapłać za ofiary w kwocie: 2700 zł od sprzątających, 700 zł, 100 zł, 120 zł.
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  8. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką.
  9. We wtorek o godz. 14.30 odbędzie się pogrzeb Ś.p. Małgorzaty Krauze, zd. Adamczyk. Różaniec o godz. 14.00. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo MB. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek …