Poniedziałek Wielkanocny A.D. 2023 – 10 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiaj otaczamy modlitwą społeczność Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wspieramy także ten Uniwersytet swoimi ofiarami na tacę.
  2. Przez cały tydzień przeżywamy Oktawę Wielkanocną. Każdy dzień jest jak sam dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii.
  3. Za tydzień II Niedzielę wielkanocna – Miłosierdzia Bożego, będzie zmieniony porządek Mszy Świętych. Zostaną odprawione o godz. 10.00 i 12.00. O godz. 10.00 Msza Święta będzie transmitowana przez TVP Lublin. Zapraszam do obecności szczególnie na tej Mszy Świętej. Ogłoszenia i intencje będą przeczytane na 15 min przed rozpoczęciem Eucharystii. Jutro rano TVP odwiedzi nasz kościół aby przygotować się do relacji. W niedzielę za tydzień, o godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Jesteśmy już po wizytacji kurialnej, przygotowującej do wizytacji biskupiej. Wszystko jest w porządku, a wizytator był w szoku! Za dwa tyg. będzie to czas wspólnego świętowania z Pasterzem Diecezji. Odwiedzi nas Bp Józef Wróbel.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, a także za pomoc w dekoracji (kartka). Dziękuję serdecznie wszystkim za piękny czas przeżywania Triduum Paschalnego: za obecność i modlitwę także i tę indywidualną, tak aby nie zabrakło czuwających w kościele. Dziękuję za posługi liturgiczne (SLO – także tym starszym, podjęcie roli lektorów i kantorów podczas liturgii, organiście i kościelnemu). Dziękuję za pomoc w przygotowaniach i przebiegu tych świętych dni. Dziękuję Panu Pawłowi Oleksiejowi, za pomoc w dekoracji. Dziękuję Pani Barbarze Ciepłowskiej i Pani Małgorzacie Strug za czystość obrusu i potrzebnych innych rzeczy do dekoracji. Dziękuję za wytrwałą pracę przy ułożeniu kwiatów Pani Mirosławie Mazurek. Dziękuję strażakom za pomoc w Wielką Noc i podczas procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać za ofiary złożone na dekorację w kwocie 2790 zł, a także indywidualne w kwocie: 100 zł, 100 zł.
  6. W sobotę, o godz. 16.00 próba w kościele dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz świadków.
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).