Tak będą wyglądały ołtarze boczne w naszym kościele!!!

Pierwszy ołtarz będzie wykonany metodą metaloplastyki. Będą to promienie wychodzące dokoła od tabernakulum, a pod zboża i winogrona. Sam wygląd tabernakulum zostanie zmieniony: W centrum będzie umieszczony krzyż. To samo tabernakulum z mosiądzu nabierze nowego wyglądu.

Drugi ołtarz umieszczony będzie na marmurowym blacie pod obrazem. Wykonany zostanie z mosiądzu. Będzie to miejsce na relikwiarze, które zostanie wzbogacone wychodzącymi promieniami. Pod ołtarzem znajdą miejsca, na których będą imiona świętych, których mamy w relikwiarzach.

Projekty zostały przedstawione przez artystów z Lublina: Arkadiusza i Magdalenę Widelskich. Tych samych artystów poprosiłem o odnowienie chrzcielnicy oraz pomoc w aranżacji ołtarza w Kaplicy M. B. Bolesnej, gdzie zostanie przez nich namalowany na desce i płótnie obraz Matki Boskiej Bolesnej (taki sam jak był dotychczas, z odnowioną tą samą ramą). Zmieniony też zostanie dotychczasowy ołtarz – chociaż z tych samych desek.

To wszystko jest i będzie możliwe dzięki ofiarnej Waszej pomocy. Chętnych proszę o przekazywanie ofiar na ten cel na konto parafialne: Bank Pekao S.A. nr 10 1240 1503 1111 0010 8422 1509.

Bóg zapłać!!! Ks. Piotr Drozd