Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata A.D. 2020 – 22 listopada 2020 roku

1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To już ostatni tydzień Roku Liturgicznego. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy opłatki.
  2. Ponieważ planowaliśmy Misje w październiku, w adwencie zaplanowany był dzień spowiedzi. Nie zmieniamy tych planów. 5 grudnia, w sobotę przed II Niedzielą Adwentu będzie dzień spowiedzi. To Celebracja Sakramentu pokuty, która będzie się zaczynała Liturgią Słowa, później będzie spowiedź indywidualna, dziękczynienie i błogosławieństwo. Po tych Celebracjach odprawione zostaną Eucharystie już bez homilii. Celebracje będziemy rozpoczynać, o godz. 9.30, 11.30 i 16.30. Wielu z nas odkładało, a na pewno planowało spowiedź w Misje Parafialne. Myślę, że ten najbliższy czas niech będzie dla nas zachętą do pojednania się z Bogiem.
  3. Jak widzimy brak w kościele górnej części chrzcielnicy. Została ona oddana do renowacji. O innych planach związanych z ołtarzami bocznymi poinformuję w następną niedzielę po spotkaniu z Radę Parafialną dzisiaj, w kościele, po Mszy Świętej o godz. 11.00.
  4. Dziękuję za złożenie ofiar do koszyczka pod chórem. Dzisiaj przekazujemy je na budujące się kościoły w naszej archidiecezji.
  5. Dziękuję Paniom sprzątającym i dezynfekującym kościół (kartka).
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  7. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na następny rok także przez telefon.
  8. Zachęcam do zabrania prasy katolickiej.