Uroczystość M.B. Częstochowskiej – Odpust Parafialny A.D. 2021 – 22 sierpnia 2021 r.

1. Bóg zapłać za Waszą obecność, modlitwę i wspólne dziękczynienie w dniu naszego Odpustu Parafialnego i naszych Dożynek, a także minionej niedzieli na cmentarzu parafialnym.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za posługę Słowa, modlitwę i swoją postawę oraz dar relikwii Świętego Jana Pawła II, Kustoszowi MB Chełmskiej Ks. Andrzejowi Sternikowi.
  3. Chcę tylko wspomnieć, że mamy piękne relacje z Sanktuarium w Chełmie. Ks. Stanisław Koproń przyszedł do Oleśnik jako proboszcz z wikariatu w Sanktuarium. To tu działa KŻR p.w. M.B. Chełmskiej. Odwiedzamy to Sanktuarium z naszymi pielgrzymkami.
  4. Bóg zapłać za okazaną pomoc i życzliwość w przygotowaniu uroczystości. Państwu Monice i Grzegorzowi Cyranowskim, naszym Starostom Dożynek. Pani Mirosławy Mazurek, za wykonanie wieńca dożynkowego i dekoracji w kościele i poza kościołem. Bóg zapłać całym rodzinom sprzątającym kościół, pomagającym w dekoracji, koszącym trawę, itd. Bóg zapłać babciom za dekoracje balotów i stworzenie dekoracji dożynkowej. Dziękuję Panom za przywiezienie i użyczenie potrzebnego materiału. Dziękuję też babciom za posługę przy wydawaniu zimnego picia, waty cukrowej, krówek i szczyp. Tym wszystkim proszę poczęstujmy się przy wyjściu z kościoła. Dziękuję za asystę ciągników, Panom Marcinowi i Arkadiuszowi oraz Straży Pożarnej. Dziękuję za wszystkie dary przyniesione do dekoracji i do Domu Parafialnego, a Paniom za pomoc w kuchni.
  5. Jeszcze w tym tygodniu przyjmuję zgłoszenia na pieszą pielgrzymkę z Lublina do Wąwolnicy, w sobotę 4 września.
  6. Do środy będziemy modlić się nowenną do MB Częstochowskiej, po Mszy Świętej, o godz. 18.00. W sama uroczystość MB Częstochowskiej Msze Święte, o godz. 9.00 i 18.00.
  7. Już 5 września rozpoczniemy nasze tygodniowe Misje Święte. Proszę Was o modlitwę w tej intencji.
  8. Zachęcamy do zakupu książek wydanych przez Towarzystwo przyjaciół Fajsławic.
  9. Bóg zapłać za ofiarę na odpust i dożynki od sprzątających w kwocie 600 zł.
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Henryki Hawrył. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek … .