Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej A.D. 2018 – 26 sierpnia 2018 r.

1. Z głębi serca zanosimy nasze dziękczynienie Dobremu Bogu, za dar pięknego Święta naszej parafii. Ks. Biskupowi Mieczysławowi Cisło, dziękujemy za udzielony sakrament bierzmowania naszej młodzieży, za przewodniczenie Eucharystii i głoszone Słowo Boże. Dziękujemy, że nas odwiedzasz, modlisz się z nami i wspierasz nas. Twoja obecność buduje naszą jedność z Kościołem powszechnym. Dziękuję kapłanom przybyłym na uroczystości na ręce Dziekana dekanatu, Ks. Stanisława Dumy oraz rodaka Ks. Tomasza Musieja.
  2. Pragnę serdecznie podziękować całej wspólnocie parafialnej za pomoc w przygotowaniu naszych uroczystości parafialnych. Rodzicom młodzieży bierzmowanej za malowanie ogrodzenia i porządki. Radzie parafialnej, za przygotowanie i pomoc w organizacji. Pani Mirosławie Mazurek oraz Jolancie Mazurek – Pani Sołtys, za przygotowanie dekoracji w Kościele i poza nim oraz za wieniec dożynkowy. Strażakom, na ręce Pana Bartłomieja, Mirosława i Andrzeja za wyczyszczenie kostki oraz agregat i pomoc w przygotowaniu Mszy Świętej na cmentarzu. Gospodarzom dożynek Katarzynie i Rafałowi Banachom. Panu wójtowi Damianowi Danielowi Bajowi. Na ręce Pana Tomasza Burka składam podziękowanie orkiestrze, za uświetnienie uroczystości. Panu organiście Maciejowi i Panu kościelnemu Mateuszowi, ministrantom i lektorom. Osobom pomagającym w kuchni. Dziękuję delegacjom Legionu Maryi z Piask, Biskupic, Trawnik, Fajsławic i Siedlisk. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  3. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  4. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– w poniedziałek Św. Moniki

– we wtorek Św. Augustyna

– we środę Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

1. Najbliższa sobota jest pierwszą miesiąca września. Zapraszamy na nabożeństwo, po Mszy Świętej o godz. 18.00. Tego dnia przypada rocznica wybuchu II wojny światowej.
  2. W sobotę i niedzielę odbędę się Uroczystości odpustowe w Sanktuarium w Wąwolnicy. Wiem, że grupa naszych parafian udaje się w pieszą pielgrzymkę od Lublina – spod Archikatedry. Zachęcam także i innych parafian. Pójdę i ja z Wami J
  3. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła do koszyczka pod chórem możemy złożyć ofiary, które przekażemy na Caritas – zakup przyborów szkolnych dla dzieci.
  4. Za tydzień w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11.00, zapraszam młodzież na spotkanie w związku z organizacją festynu, z okazji 35-lecia istnienia naszej parafii.
  5. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.
  6. Przy wyjściu proszę poczęstujcie się specjalnie przygotowanymi krówkami i innymi słodkościami.