Uroczystość Wszystkich Świętych A.D. 2020 – 01 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj Jezus Chrystus wskazuje nam wszystkim drogę Ośmiu Błogosławieństw. To droga trudna i wymagająca, ale jedyna prowadząca do szczęścia wiecznego. W tych dniach wspieramy swoją modlitwą tych, którzy swój trud łączą z krzyżem Jezusa Chrystusa: wszystkich chorych, cierpiących i doświadczonych epidemią oraz ich rodziny.
  2. Już jutro, po Mszy Świętej o godz. 17.00, rozpoczniemy modlitwę różańcem wypominkowym. Jutro powierzymy wszystkich zmarłych, których będziemy polecać w wypominkach. Za wszystkich zmarłych odprawiam Mszę dzisiaj o godz. 10.00 i jutro o godz. 17.00. Możemy polecić bliskich zmarłych i wypisać ich imiona i nazwiska na kartach. Można wybrać sobie odpowiedni dzień. W tym roku do różańca wypominkowego będę dodawał, czytając imiona i nazwiska 324 zmarłych, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej od Misji Świętych w 2000 roku.
  3. Wszystkie Msze Święte, zlecone do odprawienia, zostały już odprawione wg. grafiku. Jeszcze raz dziękuję za pomoc kapłanom z Biskupic i innym kapłanom, którzy w swoich miejscach odprawiali Msze Święte.
  4. Jutro w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze Święte, o godz. 9.00, 10.00 i 17.00. Mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego nawiedzając cmentarze do końca listopada.
  5. W tym tyg. pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Nabożeństwa połączymy z modlitwą wypominkową po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Nie odwiedzę w ten piątek naszych chorych w domach. Gdyby była potrzebna pilna wizyta, śmiało proszę dzwonić i przyjadę. Staramy się, aby troszczyć się o przestrzeganie wszystkich zasad sanitarnych, jednocześnie nie rezygnując z Liturgii i nabożeństw i godnie Je sprawować.
  6. Dziękuję Paniom sprzątającym i dezynfekującym kościół (kartka). Dziękuję za zakupione kwiaty.
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  8. Zachęcam do zabrania prasy katolickiej.
  9. Wczoraj odbył się pogrzeb: ś.p. Marianny Ciepłowskiej i ś.p. Jerzego Berneckiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu, przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek … .