V Niedziela Wielkanocy A.D. 2021 – 02 maja 2021 r.

1. Jeszcze raz wyrażam wdzięczność za wszelką pomoc przed i w trakcie bierzmowania oraz rocznicy poświęcenia kościoła i wizyty Ks. Biskupa. Bóg zapłać za pomoc Ks. Marcinowi. Niektórzy mnie pytają czy Biskup był zadowolony? Odpowiadam: Tak! A czy Parafianie są zadowoleni?
  2. Cieszę się Waszą obecnością i tym co się już udało zrobić. Szkoda tylko, że nie zaprosiłem Architektów na minioną niedzielę. Ale może będzie okazja jeszcze. Pozdrawiają serdecznie i też pytają się, czy to co zrobili się podoba?
  3. Tak jak powiedziałem może uda się jeszcze w tym roku dodać elementy dekoracyjne na ołtarzu i ambonie. To też będzie ręcznie wykonane z mosiądzu.
  4. Dzięki życzliwości Ks. Tomasza – naszego Rodaka oraz Ks. Andrzeja Sternika – Kustosza Sanktuarium MB Chełmskiej otrzymaliśmy relikwie Świętego Jana Pawła II. Uroczyście wniesiemy je do kościoła (po zakupieniu relikwiarza) w niedzielę, 16 maja w przededniu 101 rocznicy urodzin. Więcej szczegółów wtedy powiem.
  5. Bóg zapłać za pracę Panu Marianowi i Andrzejowi w kotłowi kościoła. Wyczyściliśmy zbiorniki na olej i już ustawiliśmy dwa nowe po 1500 l każdy. Jeszcze to fachowo połączymy i poczekamy na jakąś obniżkę oleju żeby zatankować. Już wyłączyliśmy ogrzewanie w kościele. Pracowało do końca kwietnia. Zużyliśmy ponad 3500 l oleju (ok. 10100 zł).
  6. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. Nabożeństwa po każdej Mszy Świętej.
  7. Zapraszam na nabożeństwa majowe oraz ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę i MB Jasnogórskiej w sobotę. W sobotę Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski. Majówka tego dnia będzie o godz. 19.00 przy Figurze MB, przy szkole.
  8. Nabożeństwa pierwszo czwartkowe i piątkowe, połączymy z nabożeństwem majowym. W piątek odwiedzę chorych od godz. 9.00, a spowiedź w kościele na pół godz. przed Mszą.
  9. W niedzielę za tydzień, o godz. 10.30, przed Mszą Świętą, spotkanie dla rodziców i dzieci rocznicowych (na dworze obok Domu Parafialnego).
  10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na Seminarium Duchowne.

Poświęcenia pól – program:

Kolonieprzy krzyżu przy cmentarzu15 maja, 16.30
Żużlówkaprzy krzyżu u Musiejowej29 maja, 15.00
Zarzecze i Zamostobok Krzysztofa Gładysza, na dole22 maja, 14.30
Kąt i CentrumKapliczka MB Bolesnej5 czerwca, 16.00
KarpatyWilk Krystyna przy krzyżu29 maja, 16.30
  1. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Kowalczyk, kaw. z Lublina, par. p.w. Świętej Jadwigi i Paulina Paluch, panna z Oleśnik, par. tut.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Dziękuję Panu Andrzejowi za wykoszenie trawy (kartka).
  3. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na kościół w kwocie: 100 zł.
  4. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).