V niedziela Wielkiego Postu A.D. 2024 – 17 marca 2024 r.

1. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Podczas Mszy Świętych poświęcenie palm. Mszę Świętą, o godz. 11.00 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła i będziemy uczestniczyć w procesji. Tego dnia, na godz. 17.00 zapraszamy na naszą Drogę Krzyżową po Oleśnikach. Rozpoczniemy przy kościele. Krzyże – stacje zostaną rozstawione wzdłuż ulic na trasie – jaka była ostatnio. Zapraszam do licznego udziału.
  2. W czwartek Adoracja NS od godz. 15.15. Zapraszam na nabożeństwa: Gorzkich Żali w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w piątki, po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Nabożeństwa Maryjne w środy i soboty o godz. 15.30.
  3. Na stoliku pod chórem znajdują się dwie puszki: do jednej możemy składać Jałmużnę Wielkopostną, a do drugiej ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego. Gdyby ktoś chciał, to też takie ofiary na kwiaty można przekazać także na ręce Radnych.
  4. Możemy zakupić czekoladowe baranki wielkanocne Caritas w cenie 12 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszam do Domu Parafialnego na spotkanie Radę Parafialną.
  6. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 09.00 i 17.00.
  7. Bóg zapłać za pomoc i pracę w minionym tygodniu.
  8. Bóg zapłać także za ofiary w kwocie 100 zł, 100 zł, 100 zł.
  9. Kościół sprzątały (kartka).
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  12. Prosimy już o potwierdzanie i zaliczki na pielgrzymkę na Litwę. Odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia pielgrzymkę „Litewskim Szlakiem”. To pielgrzymka m.inn. do Wilna (wraz z Ostra Bramą), Trok, Ponar i Druskiennik. Bardzo proszę zapoznać się z wyłożonym na stoliku programem, zastanowić się i powoli się zgłaszać. Zapisy na stronie internetowej, osobiście lub telefonicznie. Jest jeszcze trochę miejsc wolnych.
  13. Włączamy się do modlitwy za naszą Ojczyznę. Została przygotowana nowenna, która możemy w domach odmawiać po Apelu Jasnogórskim. Każdego dnia od soboty 16 marca, przez 9 dni, będziemy w różnych intencjach związanych z nasza Ojczyzną modlić się najpierw podczas Mszy Świętej o godz. 16.00. Te intencje będą czytane, a następnie, choćby za pośrednictwem TV Trwam możemy odmówić modlitwę Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz np. modlitwę Ks. Piotra Skargi w intencji Ojczyzny. Szczegóły znajdują się na plakacie.