VII Niedziela w ciągu roku A.D. 2023 – 19 lutego 2023 r.

 1. Dzisiaj ofiary do puszki złożymy na „Fundusz Wschodni”. Szczególnie pomoc kościołowi na Ukrainie, prowadzona przez Caritas.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 3. Zapraszam do udziału w pielgrzymce, w dniach 3-4 marca 2023 roku – Pielgrzymka Wielkopostna (program na kartce). Zapraszam do zapisywania się i wpłaty zaliczki.
 4. W I poniedziałek miesiąca, o godz. 18.00 w salce przy zakrystii w parafii w Trawnikach można będzie skorzystać z bezpłatnych porad prawnych – adwokata. Zainteresowanych proszę o kontakt, aby mógł przekazać dalej.
 5.  Już w tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. To czas pokutny. Cnota i praktyka pokuty jest konieczna, aby przygotować się do Świąt Paschalnych. Najpierw jednak jest potrzebne nawrócenie serca, z którego dopiero będzie wypływać zewnętrzna praktyka pokuty (osobista i wspólnotowa), ukierunkowana ku dobru i miłości bliźnich. To też okazja, aby modlić się za wszystkich grzeszników – także i tych będących daleko od Boga. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 6. Przez cały Wielki Post zachęcam do większej gorliwości w naszych modlitwach osobistych oraz w udziale w Liturgii Wielkopostnej i nabożeństwach pokutnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w piątki, po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszą Świętą, od godz. 15.00.
 7. Rekolekcje będą w dniach 10 – 12 marca.
 8. Podczas Mszy Świętych o godz. 16.00 będzie głoszona homilia.
 9. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem, o godz. 9.00 i 17.00. Post ścisły w tym dniu obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14 rok życia. W tym miejscu ważne przypomnienie o naszej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w każdy piątek roku. Papież Franciszek zachęca nas abyśmy w tym dniu modlitwę i post ofiarowali za Ukrainę.
 10. W czwartek 23 lutego odbędzie się w Remizie OSP zebranie wiejskie w celu wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Pierwszy termin o godz. 16.15, drugi o godz. 16.30.
 11. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka).
 12. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w kwocie 100 zł.
 13. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
 14. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką.